12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Rokometaši Škofljice so v 11. krogu lige NLB premagali Ljubljano z 29:27

Na obračunu ekip iz druge polovice razpredelnice je smetano pobrala Škofljica. Po četrti zmagi je zavoljo poraza Urbanscapa Loke proti velenjskemu Gorenju napredovala na deseto mesto, Ljubljana po devetem porazu ostaja na 12. mestu v 14-članski ligi.

Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi, druga polovica pa v absolutnem znamenju izbrancev domačega trenerja Aleša Repine. V uvodnih osmih minutah drugega polčasa so tekmecem iz slovenske prestolnice ušli na šest golov (18:12), v 46. minuti pa so jim po golu Juša Rota ušli na sedem zadetkov (24:17).

Gostitelji so v zadnjem delu tekme močno popustili. Ljubljančani so se jim v sami končnici približali na dva gola zaostanka (25:27, 26:28, 27:29), njihove zmage pa niso ogrozili.

V domači ekipi sta blestela dva igralca. V napadu Juš Rot z enajstimi goli, v vratih pa Domen Lipužič, ki je zaustavil 14 strelov. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Lun Ključanin s petimi zadetki.

Zasedba s Škofljice bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, Ljubljana pa bo gostila trebanjski Trimo.

* Športna dvorana, gledalcev 345, sodnika: Žitnik in Kavalar.
* Škofljica: Mlakar, Lipužič, Kljun 2, Regner, Gliha 3, Ju. Rot 11 (2), Pangerc, Lešek 1, Krese 1, Nosan 5, Šnajdar, Gregorič, Etling 2, Pangerc 3, Drnovšek, Jo. Rot 1 (1).
* Ljubljana: Kromar, Logar, Lukman 3, Vrbinc, Jaklič 3 (1), Novak 4, Brulec 1 (1), Nosan, Kamnikar 3 (1), Makivić 1, Kamenicki 3, Lukman 3 (1), Pernovšek 1, Gombač, Tomšič, Ključanin 5.
* Sedemmetrovke: Škofljica 5 (3), Ljubljana 8 (4).
* Izključitve: Škofljica 6, Ljubljana 10 minut.