11°C / 15°C
8°C / 18°C
8°C / 19°C

Trimo Trebnje - LL Grosist Slovan 39:36

Rokometaši trebanjskega Trima so v 13. krogu lige NLB premagali LL Grosist Slovan z 39:36 (21:20).

* Dvorana OŠ, gledalcev 102, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudič, Slatinek Jovičič 5, Višček 4, Didovič 2, Jurečič 3 (1), Radojković 1, Pipp 1, Kotar, Potočnik 2, Miklavec 6, Grbić 1, Ivanović, Glavaš 6 (4), Krešić 2, Ćorsović 6.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević 2, Soršak 5, Serdinšek Ekart 1, Pintar, Stojnić 2, Tufegdžić 8 (7), Ranisavljević 6, Lipovac, Perić 3, Stopar 3, Pirnat, Jankovski, Sankovič 6, Turnšek.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (5), LL Grosist Slovan 9 (7).
* Izključitve: Trimo Trebnje 4, LL Grosist Slovan 10 minut.

Rokometaši iz Trebnjega so na uvodni tekmi 13. kroga osvojili načrtovani točki, odpor Ljubljančanov pa so zlomili šele v končnici dvoboja. Dolenjci so zaradi boljše razlike v golih začasno zasedli prvo mesto na lestvici, enak točkovni izkupiček imajo Celjani, ki bodo v nedeljo gostili tekmece iz Slovenj Gradca.

Do 55. tekma je bila povsem enakovredna in izenačena. Pri izidu 34:34 je domači trener Uroš Zorman zahteval minuto odmora, njegovi varovanci pa so po golih Miodraga Ćorsovića in Lovra Viščka v 56. minuti povedli s 36:34. V prelomnih trenutkih dvoboja kljub stalnemu pritisku tekmecev iz Ljubljane niso zapravili lepega kapitala, na koncu so osvojili načrtovani točki.

V domači ekipi so bili najbolj učinkovita Vid Miklavec, Filip Glavaš in Miodrag Ćorsović, ki so dosegli po šest golov. V gostujoči je Aleksa Tufegdžić dosegel osem, Stefan Ranisavljević in Robert Sankovič pa po šest zadetkov.

V ligi NLB bo napočil malo manj kot dvomesečni premor zaradi januarskega svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Zasedba iz Trebnjega bo v 14. krogu, ki bo 4. februarja, gostila Dobovo, ljubljanska pa bo gostovala v Škofji Loki.