Oblačno Humidity: 79%

Oka z zmago na drogu do tretjega naslova v Parizu

Japonski telovadec Shinnosuke Oka je na olimpijskih igrah v Parizu zmagal na drogu, s čimer je na letošnjih igrah osvojil še tretji olimpijski naslov. Danes pa je bil 20-letnik v dvorani Bercy tudi tretji na bradlji.

Oka je prikazal eno izmed najlažjih sestav finala, vendar jo je izvedel odlično in prejel 14,533 točke. Takšno oceno so sodniki dodelili tudi Kolumbijcu Angelu Barajasu, ki se je moral zaradi težje sestave oziroma slabše ocene za izvedo zadovoljiti s srebrno kolajno. To je vseeno prva kolumbijska medalja v športni gimnastiki.

Bronasto kolajno sta si razdelila Kitajec Zhang Boheng, čeprav je pri seskoku padel, in Tajvanec Tang Chia-Hung, saj sta oba prejela po 13,966 točke.

Dobitnik zlate medalje iz Tokia in svetovni prvak na tem orodju, Japonec Daiki Hashimoto se ni uvrstil v finale.