Oblačno Humidity: 79%

Desetcentimetrska gred tokrat preozka za Biles, zmagala D'Amato

Italijanska telovadka Alice D'Amato je na olimpijskih igrah v Parizu osvojila zlato medaljo na gredi, kar je prvi olimpijski naslov za italijansko žensko gimnastiko. Prva zvezdnica tega športa Američanka Simone Biles pa je v dramatičnem finalu padla z orodja in zasedla šele peto mesto.

D'Amato, članica italijanske ekipe, ki je prejšnji teden presenetljivo osvojila ekipno srebro za Američankami, je z lepo izvedeno, težko in elegantno predstavo zmagala s 14,366 točke.

Vodilna v kvalifikacijah, Kitajka Zhou Yaqin (14,100) je bila srebrna, še eno kolajno, bronasto, pa je za Italijo na tretjem mestu osvojila Manila Esposito (14,000), medtem ko so sodnice Brazilki Rebeci Andrade (13,933) po dobri predstavi prisodile le četrto mesto.

Biles, ki je po nastopu le zmajevala z glavo, je na igrah v Parizu že osvojila tri zlate kolajne - z ekipo, v mnogoboju in na preskoku, vendar zdaj nima več možnosti, da bi izenačila absolutni rekord sovjetske telovadke Larise Latinine.

Slednja ima devet zlatih kolajn z olimpijskih iger, Biles pa skupaj s štirimi iz Ria (2016) sedem. Do konca pariških iger ji je ostal le še finale na parterju.