Oblačno Humidity: 84%
15°C

Hubert Kos osvojil prvo zlato za Madžarsko v Parizu

Madžarski plavalec Hubert Kos je osvojil zlato medaljo v finalu na 200 metrov hrbtno, drugo mesto je zasedel Grk Apostolos Hristu, bron pa Švicar Roman Mityukov.

Enaindvajsetletni Kos je do naslova prišel z odličnim finišem v zadnjih 25 metrih. To je hkrati prva zlata medalja za Madžarsko na teh olimpijskih igrah.

Za dobre pol sekunde je bil hitrejši od Grka, ki je vodil večino tekme. Vseeno je bil Hristu presrečen nad dosežkom, saj je srebrna medalja najboljši rezultat grških olimpijcev do sedaj v Parizu in prva medalja za grško plavanje v 128 letih.