Oblačno Humidity: 91%
13°C

Neža Klančar z zmago nad svetovno prvakinjo do brona v Barceloni

Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar je na mitingu serije Mare Nostrum v Barceloni osvojila tretje mesto na 100 m prosto, z izidom 53,97 je prebila magično mejo 54 sekund in se aprila doseženemu slovenskemu rekordu približala na stotinko sekunde.

V boju za stopničke na najprestižnejši seriji svetovnega plavanja, TV signal potuje v kar 70 držav, je v boju za stopničke premagala tudi svetovno prvakinjo Nizozemko Marrit Steenbergen, ki je v zadnjem zavesljaju za slovensko rekorderko zaostala za dve stotinki sekunde.

Najhitrejša je bila olimpijska podprvakinja Siobhan Haughey iz Hongkonga, ki je z dosežkom 52,76 res odstopala od konkurence. Standardna članica švedske reprezentance Michelle Coleman je bila natančno desetinko sekunde hitrejša od varovanke Tomaža Torkarja.

Na mitingu je bila dosežena vrsta dobrih izidov. Kanadska rekorderka Kylie Masse je na 50 m hrbtno dosegla rekord mitinga - 27,24, Italijan Nicolo Martinenghi je s 26,97 prebil mejo 27 sekund na 50 m prsno. Zelo napeta je bila tekma na 100 m hrbtno, kjer je Italijan Michele Lamberti 54,02 za vsega stotinko sekunde premagal Korejca Juho Leeja.

Benedetta Pilato je bila z 1:06,66 najboljša na 100 m prsno, velik up francoskega plavanja za igre v Parizu Florent Manaudou pa je pa je z 21,89 prepričljivo slavil na 50 m prosto. Japonec Ippei Watanabe je na 200 m prsno spet plaval pod 2:08. Ob koncu programa je zablestel še Madžar Kristof Milak, ki je s 50,95 postavil nov rekord mitinga na 100 m delfin. Izraelka Anastasya Gorbenko je z 2:08,55 dosegla izjem izid na 200 m hrbtno.