14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Aston Villa presenetila še City

Aston Villa, največje presenečenje prvega dela angleškega prvenstva, nadaljuje z odličnimi rezultati. V 15. krogu je osvojila doslej največji skalp, na domačem igrišču je z 1:0 ugnala branilce naslova in evropske prvake, nogometaše Manchester Cityja. Gol je v 74. minuti dosegel Jamajčan Leon Bailey.

Villa, ki je dobila že 14. domačo tekmo zapovrstjo, je tako zdaj na tretjem mestu prvenstvene lestvice za dve točki prehitela City, ta po četrti tekmi brez zmage za vodilnim Arsenalom (pri Villi v Birminghamu bo gostoval konec tedna), zaostaja že šest točk.

Najbližji zasledovalec Arsenala ostaja Liverpool, še naprej zaostaja dve točki. Tokrat je v gosteh z 2:0 premagal zadnjeuvrščeni Sheffield United in še na osmi zaporedni tekmi ostal nepremagan. V prvem polčasu je po kotu mrežo zatresel Virgil van Dijk, v sodniškem dodatku drugega pa je vrnitev na klop Uniteda trenerja Chrisa Wilderja, ki je v torek zamenjal Paula Heckingbottoma, dokončno pokvaril Dominik Szoboszlai.

V zadnjih desetletjih bolj tradicionalen derbi kot med Aston Villo in Cityjem je obračun Manchester Uniteda in Chelseaja, ki pa v zadnjih prvenstvih nista povsem na vrhu. Tudi letos ne, za odtenek bolje gre Unitedu, ki je to potrdil tudi z zmago na medsebojni tekmi. Boljši je bil z 2:1, oba gola je za ekipo, ki je že v deveti minuti prek Bruna Fernandesa zapravila enajstmetrovko, prispeval Scott McTominay. Vmes je ob koncu prvega polčasa izenačil Cole Palmer.

Brighton je po preobratu z 2:1 ugnal Brentford, Bournemouth z 2:0 v gosteh Crystal Palace, najbolj prepričljiv pa je bil Fulham, ki je bil od Nottingham Foresta boljši kar s 5:0. Po dva gola sta dosegla Alex Iwobi ter Raul Jimenez.

V četrtek bosta še tekmi Everton - Newcastle in Tottenham West Ham.