5°C / 17°C
7°C / 15°C
12°C / 14°C

Celjski nogometaši za uvod konferenčne lige izgubili na Portugalskem

Nogometaši Celja so v 1. krogu konferenčne lige v gosteh izgubili proti Vitorii Guimaraes z 1:3 (0:2). Izbranci Alberta Riere bodo drugo tekmo v tekmovanju igrali 24. oktobra, ko bodo v 2. krogu gostili Istanbul Basaksehir.

Celjani so v svojem prvem ligaškem nastopu evropskih tekmovanj gostovali pri favoriziranem tekmecu, ki so ga v lanskih kvalifikacijah izločili, tokrat pa so bili Portugalci prevelik zalogaj za zasedbo, v kateri so manjkali poškodovana Žan Karničnik in Mark Zabukovnik ter kaznovani Mario Kvesić, tudi sicer pa je imel Riera na klopi ob dveh vratarjih le še štiri igralce - Clementa Lhernaulta, Nina Koutra, Edmilsona in Ivana Brnića.

Istanbulska ekipa, ki bo naslednji tekmec Celja, je danes gostila dunajski Rapid in izgubila z 1:2, pri čemer je Louis Schaub dosegel oba gola za Avstrijce.

Portugalci so proti Celju izkoristili prvi resnejši napad na tekmi, Kaio Cesar je dolgo prodiral ob neodločnih celjskih nogometaših, streljal, prvi poskus je Matjaž Rozman še odbil, z drugim pa ga je iz bližine premagal Samu.

Celjani pozneje Portugalcem sicer niso dopustili več tako nevarnih akcij, a tudi sami niso izpeljali niti enega takšnega napad, ki bi se končal z nevarnim strelom.

Šele v 33. minuti je slovenski predstavnik zagrozil, ko je po podaji z leve strani na drugi vratnici z volejem poskusil Aljoša Matko, vendar zgrešil cilj.

Tri minute pozneje pa je Vitoria podvojila prednost, po podaji Samuja z desne strani je iz bližine zadel Gustavo Da Silva Cunha, ki je prišel do strela ob novi "zamudi" Davida Zeca, ki tudi pri prvem golu ni najbolje čuval svojega igralca.

Na začetku drugega dela je Riera v igro poslal Brnića namesto bočnega branilca Juanja Nieta in spremenil sistem na tri igralce v zadnji vrsti. V 50. minuti je nato poskusil Svit Sešlar, a preveč po sredini vrat.

So pa imeli domači v 55. minuti v enem napadu dve izjemni priložnosti, a je prvi dvoboj ena na ena s Kaiom Cesarjem dobil Rozman, nato pa je z golove črte žogo odbil Matko.

V 61. minuti pa so Portugalci stekli v protinapad s štirimi možmi na dva, se sprva zapletli, nato sta proti žogi stekla tako Rozman kot Luka Bobičanec, a se je slednji prehitro ustavil, kar so gosti izkoristili, vzeli žogo, Tiago Silva pa jo je nato poslal pod prečko.

Kaio Cesar bi lahko v 75. minuti poskrbel za 4:0, a je bil na mestu Rozman, ki se je izkazal še po poskusu Jesusa Ramireza malce zatem ter v 90. minuti po poskusu loba Joaa Saraive.

V drugi minuti sodniškega dodatka pa je Matko dosegel častni zadetek z diagonalnim strelom z desne strani.

Celjani bodo nato do konca ligaškega dela v 3. krogu 7. novembra gostovali pri Betisu v Sevilli, v 4. bodo 28. novembra gostili Jagiellonio nekdanjega Celjana Dušana Stojinovića, v 5. bodo 12. decembra gostovali pri Pafosu na Cipru, v 6. pa bodo 19. decembra gostili valižanski klub The New Saints.

* Stadion D. Afonso Henriques, sodniki: D'hondt, Devillers, Claes (vsi Belgija).
* Strelci: 1:0 Samu (7.), 2:0 Da Silva Cunha (36.), 3:0 Tiago Silva (62.), 3:1 Matko (90+2.).
* Vitoria: Bruno Varela, Joao Mendes, Villanueva, Borevković, Gaspar, Samu (od 76. Saraiva), Händel (od 76. Manu), Tiago Silva (od 67. Jose Carlos), Kaio Cesar, Da Silva Cunha (od 67. Nuno Santos), Nelson Oliveira (od 67. Jesus Ramirez).
* Celje: Rozman, Nieto (od 46. Brnić), Vuklišević, Nemanič, Zec, Svetlin, Dulca (od 63. Kouter), Sešlar, Bobičanec (od 63. Lhernault), Matko, Kučys (od 73. Edmilson).
* Rumena kartona: Kučys, Edmilson.