7°C / 13°C
10°C / 15°C
8°C / 16°C

Leipzig kljub dvema goloma Šeška izgubil proti Juventusu

Nogometaši Leipziga so v 2. krogu lige prvakov gostili Juventus in izgubili z 2:3, čeprav je Benjamin Šeško prispeval oba gola za Nemce. Juventus je še stoodstoten, tako kot Borussia Dortmund, Brest, Bayer, Liverpool in Aston Villa.

Leipzig, pri katerem je Šeško igral celo tekmo, Kevina Kampla pa zaradi poškodbe mišice ni bilo v ekipi, in Juventus, ki je moral zaradi poškodb Bremerja in Nica Gonzaleza že v prvih desetih minutah opraviti dve menjavi, sta bila v prvih 29 minutah dokaj previdna.

Nato pa je najprej Dušan Vlahović zapravil priložnost za Juventus, v nasprotnem napadu pa je Lois Openda podal žogo do vtekajočega Šeška, ki je žogo spretno sprejel z desnico, nato pa žogo z levico z močnim strelom od prečke poslal v mrežo za 1:0 ter dosegel svoj drugi gol v tem tekmovanju.

V 49. minuti je Teun Koopmeiners zadel vratnico Leipzigovih vrat, minuto zatem pa je Vlahović izid poravnal na 1:1. V 53. je Openda zadel vratnico Juvetovih vrat, Šeško pa je nato zgrešil z glavo. V 59. je vratar gostov Michele Di Gregorio zaradi (rahlega) igranja z roko zunaj kazenskega prostora dobil rdeči karton, takoj zatem po prostem strelu pa je Douglasa Luiza žoga zadela v roko, nakar je sledila še enajstmetrovka za Leipzig.

To je izvedel Šeško, ki je bil zelo zanesljiv in zadel za 2:1 v 65. minuti. To je bil njegov tretji letošnji gol v ligi prvakov in šesti skupno. A v polčasu, polnem priložnosti, je znova zadel tudi Vlahović, v 69. minuti je izvrstno zadel s 17 metrov v zgornji kot, kljub igralcu manj pa je v 83. zadel še Francisco Conceicao. Nemci so imeli ob koncu še kopico priložnosti, a jih niso izkoristili.

V dvoboju Benfice in madridskega Atletica, pri katerem je Jan Oblak branil celo tekmo, so domači zmagali s 4:0. Portugalci so povedli v 13. minuti z golom Turka Kerema Aktürkogluja, Angel Di Maria pa je v 52. unovčil najstrožjo kazen za 2:0. Alexander Bah je v 75. zadel za 3:0, Orkun Kökcü pa je z bele pike zadel v 84. za 4:0.

Graški Sturm v boju z Bruggeem ni mogel računati na pomoč poškodovanega Jona Gorenca Stankovića, na klopi pa sta začela Tomi Horvat (vstopil v 66. minuti) in Arjan Malić. Grk Hristos Tzolis je Belgijce v 23. minuti popeljal v vodstvo, to pa je bil tudi končni izid.

Branilec naslova Real Madrid je v Lillu klonil z 0:1. Francozi so povedli v sodniškem dodatku prvega dela po enajstmetrovki Jonathana Davida. Liverpool je gostil Bologno in zmagal z 2:0. Alexis Mac Allister je v 11. minuti zadel za Angleže po podaji Mohameda Salaha, Italijani pa so v prvem delu dvakrat zatresli okvir vrat. Salah pa je za 2:0 zadel v 75. minuti.

Aston Villa je gostila Bayern in ga odpravila z 1:0, Jhon Duran je zadel za Angleže v 79. minuti. Dinamo Zagreb pa je proti Monacu igral 2:2. Povedel je z goloma Petra Sučića in Martina Baturine, izenačila pa sta Mohamed Salisu in Denis Zakaria z bele pike.

Pred tem je Girona izgubila proti Feyenoordu z 2:3, pri čemer si je zabila dva avtogola, usoden je bil tisti Ladislava Krejčija iz 79. minute. Oboji so zapravili tudi po eno enajstmetrovko. Atalanta je v gosteh zanesljivo odpravila Šahtar Doneck s 3:0, Ademola Lookman je prispeval gol in podajo.

V torek je bila na sporedu prva polovica tekem 2. kroga, kluba s slovensko udeležbo sta izgubila, in sicer Crvena zvezda Timija Maxa Elšnika in Vanje Drkušića z 0:4 v Milanu pri Interju, Slovan Bratislava Kenana Bajrića pa doma proti enemu glavnih favoritov za končno zmago Manchester Cityju z 0:4.

Druge zmage so v torek vpisali Borussia Dortmund, ki je s 7:1 odpravila Celtic, Brest, ki je s 4:0 zmagal v Salzburgu, in Bayer Leverkusen, ki je z 1:0 odpravil Milan.