Oblačno Humidity: 87%
14°C

City začasno v vodstvo

Potem ko sta se v zadnjem času vodstvo v elitni angleški ligi izmenjavala Arsenal in Liverpool, je zdaj vsaj začasno vodilni položaj prevzel branilec naslova Manchester City. V 33. krogu je s 5:1 pričakovano premagal Luton in s tem ob tekmi več Arsenal in Liverpool, ki bosta tekmi kroga odigrala v nedeljo, prehitel za dve točki.

Kljub visoki zmagi pa varovanci Pepa Guardiole niso imeli lahkega dela. Z avtogolom Daikija Hashioke so sicer povedli že v drugi minuti, kljub pričakovani terenski premoči pa so drugi gol dosegli šele v 64. minuti, ko je mrežo zatresel Mateo Kovačić. Dokončno jim je zmago v 76. minuti z enajstmetrovke zagotovil Erling Haaland. Gosti so nato sicer izid znižali, toda nato prejeli še dva gola, za ta sta poskrbela Jeremy Doku in Joško Gvardiol.

Velik udarec v boju za četrto mesto je doživel Tottenham. V Newcastlu je izgubil kar z 0:4, s tem pa na lestvici zaostal za Aston Villo, čeprav slednja tekme tega kroga še ni odigrala, a je zdaj boljša zaradi razlike med danimi in prejetimi goli. Za Londončane je bil previsoka ovira predvsem Alexander Isak, ki je dosegel dva gola, enega sta dodala Anthony Gordon in Fabian Schär.

Brentford je z zmago 2:0 vpisal pomembne točke na dvoboju z odpisanem Sheffield Unitedu, Nottingham Forest bi si v boju za obstanek v obračunu z Wolverhamptonom želel več kot le domači remi. Na njegovo zadovoljstvo ni zmagal niti Burnley, z Brightonom je doma igral 1:1.

Zvečer bo znan še izid tekme med Bournemouthom in Manchester Unitedom.