Oblačno Humidity: 79%

Šeško zabil za zmago Leipziga, Bayern ohranil teorijo

Nogometaši Leipziga so v 29. krogu nemške bundeslige premagali Wolfsburg s 3:0, med junaki tekme pa je bil tudi slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki je dosegel gol v drugem delu. Drugouvrščeni Bayern je z 2:0 ugnal Köln in vsaj teoretično Leverkusnu še preprečil osvojitev naslova.

Slovenski ljubitelji nogometa so lahko zadovoljni z učinkom Benjamina Šeška, ki je v 68. minuti z golom za 2:0 potrdil zmago Leipziga in nadgradil delo Danija Olma, ki je ekipo z vzhoda Nemčije popeljal v vodstvo v prvem delu (13.). Protinapad je začel Šeško, podal do Xavija Simonsa, ki je žogo lepo vrnil Šešku, ta pa je neubranljivo zabil žogo v spodnji levi kot.

Šeško je bil nevaren že v prvem delu, ko je v 6. minuti poskušal z roba kazenskega prostora, v 33. minuti mu je le malo ušla žoga za nevaren strel.

Tretji gol za Leipzig je v 82. minuti pred skoraj 46.000 gledalci dosegel Belgijec Lois Openda. Leipzig in Borussia Dortmund sta zdaj na četrtem in petem mestu v ligi s po 56 točkami. Ekipa iz Dortmunda je namreč slavila z 2:1 v Mönchengladbachu in obe ekipi ostajata v boju za ligo prvakov.

V boju za vrh razpredelnice pa vsi čakajo nedeljo, ko bo Leverkusen doma gostil Werder Bremen in lahko pet krogov pred koncem potrdi prvi naslov v zgodovini kluba. Lekarnarji imajo 13 točk prednosti pred serijskim prvakom Bayernom, ki je doma z 2:0 ugnal Köln. V primeru poraza bi bili Bavarci že odpisani.

A Bayern je vsaj danes opravil svojo nalogo in Köln spet potisnil v boj za obstanek. Zadela sta Raphael Guerreiro (65.) in domači golgeter Thomas Müller v sodnikovem podaljšku. Generalka pred povratno tekmo četrtfinala lige prvakov z Arsenalom je sicer uspela, a Bavarce skrbi poškodba Kingsleyja Comana iz 50. minute.

Na povratni tekmi ga ne bo. In trener Thomas Tuchel bo imel vrsto težav, da uredi napadalno vrsto. Manjka namreč tudi Serge Gnabry, ki se je poškodoval v sredo v Londonu. Verjetno do tekme ne bo nared niti Leroy Sane. Danes je manjkal tudi lažje poškodovani vratar Manuel Neuer.

V enakem položaju kot Bayern je Stuttgart, ki je v večernem obračunu ugnal Eintracht Frankfurt s 3:0. (3:0). Bolj kot zmaga pa je na tekmi odmeval gol Gvinejca Serhouja Guirassy, ki je v 11. minuti zadel za 1:0. S tem je dosegel že 25. gol v sezoni za klubski rekord. Za en gol je izboljšal dosežek prejšnjega rekorderja Maria Gomeza iz sezone 2008/09.

Že v prvem delu sta za Stuttgart zadela tudi Deniz Undav (17.) in Jamie Leweling (37.).

Za štiri točke Kölnu zdaj beži 16. Mainz, ki je s 4:1 ugnal Hoffenheim. Točko več ima 15. Bochum, ki je v zadnjih sekundah rešil točko naskoka na tekmi s Heidenheim (1:1).