Oblačno Humidity: 86%
14°C

Griezmann Atletico popeljal do zmage nad Girono

V derbiju 31. kroga španske nogometne lige je četrtouvrščeni madridski Atletico z vratarjem Janom Oblakom ugnal tretjeuvrščeno Girono s 3:1 (2:1). Junak tekme je bil Antoine Griezmann z dvema goloma.

Tekmo je bolje odprla Girona in že po štirih minutah vodila z golom Ukrajinca Artjoma Dovbika. Ta je 17. gol v sezoni dosegel po hitrem protinapadu.

Še pred odmorom pa je Atletico obrnil izid. V 34. minuti je Griezmann najprej zadel z bele točke, potem ko je v gostujočem kazenskem prostoru z roko igral Miguel Gutierrez. Angel Correa je globoko v sodnikovem podaljšku prvega dela zaključil lepo akcijo, ki jo je začel Alvaro Morata, in povišal na 2:1.

Končni izid je v 50. minuti z drugim golom na tekmi postavil Griezmann. Ekipi na lestvici zdaj ločijo le še štiri točke, Girona pa se je praktično poslovila od boja za naslov prvaka.

Zmago je dosegel tudi vodilni Real Madrid, ki je z golom Francoza Aureliena Tchouamenija iz 48. minute slavil na Mallorci. Real je uspešno opravil generalko za povratno tekmo lige prvakov z Manchester Cityjem, ob tem pa spočil nekaj ključnih akterjev.

Na današnji tekmi so v uvodu počivali Dani Carvajal, Toni Kroos, Eduardo Camavinga, Rodrygo in Vinicius. Kljub temu so imeli Luka Modrić, ki je tokrat igral v začetni postavi, in druščina pobudo na zelenici, a bili nenevarni v konici napada. V prvem delu je edini res ogrozil gol Mallorce Jude Bellingham v 33. minuti. Po menjavi strani so Madridčani povedli in imeli nato še nekaj priložnosti za višjo zmago. A za Real je bilo bistveno, da osvoji tri točke ter da ekipa pred naslednjima obračunoma v Evropi ter doma ostane zdrava.

Zvečer pa je Barcelona z golom Joaa Felixa (37.) slavila v Cadizu. Razlika med Realom in Barcelono na vrhu razpredelnice tako še naprej znaša osem točk. Španski ljubitelji nogometa pa so že pripravljeni na naslednjo soboto, ko bo v naslednjem El Classicu Barcelona gostovala v prestolnici na stadionu Santiago Bernabeu.

Tudi Barcelona, ki jo v ligi prvakov čaka povratna tekma proti francoskemu PSG, je nastopila z "rezervno postavo". Med prvokategorniki, ki so nastopili na prvi tekmi proti PSG, so danes v uvodu na zelenico stopili le Marc-Andre Ter Stegen, Pau Cubarsi in Sergi Roberto.

Katalonci so prevladovali na terenu, a imeli malo priložnosti. Ob golu Felixa je bil v prvem delu nevaren še Fermin Lopez (43.). Tudi v drugem delu Barcelona ni bila izrazito nevarna, kar bržkone priča o varčevanju z močmi za veliki teden in obračuna s Parižani in Madridčani.

Rayo Vallecano in Getafe sta se popoldan razšla brez golov.