Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
20°C

Crvena zvezda in Partizan v bitki za naziv najboljšega v Srbiji zabeležila nove zmage

Crvena zvezda in Partizan sta v boju za osvojitev srbskega prvenstva prišla do zmag proti Čukaričkem in Radnik Surdulici, kar pomeni, da na vrhu s točko prednosti ostaja Partizan. Tretje uvrščena Bačka Topola je zabeležila zmago proti Železničarju in ostaja pri desetih točkah zaostanka za vodilnim Partizanom.

Crvena zvezda je na največjem srbskem stadionu gostila četrto uvrščeno ekipo Čukarički. Že v 9. minuti tekme je sodnik Ivković po ogledu VAR posnetka pokazal na enajstmetrovko v korist rdeče-belih, katero je uspešno izvedel Kanga. V 36. minuti je sledilo povišanje vodstva, ko je po odlični asistenci Hvanga do žoge prišel Ndiaye, preigral vratarja Filipovića, in zadel za 2:0. Gostje so v drugem polčasu dvignili tempo igre, a nikakor niso mogli priti do zadetka. Dvomi o zmagovalcu so bili razrešeni v 75. minuti, ko je po prekršku Vranješa nad Ndiayem odgovornost za strel iz enajstmetrovke prevzel Bukari, in zadel na končnih 3:0.

Radnik Surdulica je na svojem stadionu gostil vodilni Partizan. Domačini so se v prvem polčasu enakovredno kosali z črno-belimi, a je rezultat na semaforju ostal nespremenjen. V 60. minuti tekme je sodnik pokazal na enajstmetrovko za Radnik, a je po ogledu VAR posnetka to odločitev razveljavil. V 70. minuti pa je sledil predložek Antića na drugo vratnico, tam pa je na pravem mestu bil Marković, ki je zadel za vodstvo črno-belih. V sodnikovem dodatku je Partizan vodstvo še povišal, saj je po napaki Milićevića žogo ukradel Baždar in se sprehodil v gol Radnika. Dve minuti kasneje so domačini po golu iz enajstmetrovke vodstvo zmanjšali in nato še poskušali priti do novega zadetka. Partizan se je dobro branil in ni dovolil, da bi Radnik osvojil, kakšne točke.

TSC Bačka Topola je gostovala v Pančevu pri Železničarju. Gostje so do konca prvega polčasa z goloma Ćirkovića in Pejiča že vodili z 0:2. V drugem polčasu so domačini iz Pančeva imeli odlično priložnost zmanjšanje vodstva, a je Dario Grgić zapravil enajstmetrovko. Ćirković je nato v 59. minuti z odličnim udarcem povečal vodstvo na 0:3. Domačini so v 61. minuti z golom Jovanovića vodstvo znižali, Kahvić pa je pred samim koncem tekme z novim golom Železničarja poskrbel za dramatično končnico. Železničar je pokazal borbeno igro, a so po koncu tekme vse tri točke odpotovale v Bačko Topolo.

Radnički Niš je v Beogradu, s kar 0:3 premagal IMT. Domači IMT je na tekmi imel 60-odstotno posest žoge in kar 23 strelov, od tega le 3 v okvir vrat. Na drugi strani pa je Radnički od štirih strelov v okvir vrat prišel do treh zadetkov.

Radnički 1923 je kljub igralcu manj v gosteh pri Javoru uspel vpisati svojo četrto zaporedno zmago, ter se tako približal mestom, ki vodijo v evropska tekmovanja. Napredak je s 3:1 premagal Novi Pazar, in se dvignil iz območja izpada. Vojvodina in Spartak sta se razšla brez zadetkov, zadnje srečanje kola pa sta odigrala Mladost Lučani in Voždovac, ki je v 51. minuti ostal brez kaznovanega Flemmingsa. Domačini iz Lučanov so z goloma Silueja in Veličkovića uspelo njim zmagati z 2:0.