Oblačno Humidity: 79%
16°C
11°C / 21°C

Elsnerjev Le Havre do nove zmage med francosko elito

Francoski nogometni prvoligaš Le Havre, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, je v 6. krogu francoskega prvenstva doma premagal Clermont z 2:1. Derbi Paris Saint-Germaina in Marseilla je s 4:0 dobil prvi.

Le Havre, ki ima le en poraz ob dveh zmagah in treh neodločenih izidih, je proti Clermontu večino posla opravil v prvih sedmih minutah, ko sta zadela Nabil Alioui in Mohamed Bayo. Zadnjeuvrščeni Clermont je častni gol dosegel v sodniškem dodatku prvega polčasa, uspešen je bil Cheick Konate.

Lens je doma z 2:1 odpravil Toulouse, zmagoviti gol je v 84. minuti prispeval Morgan Guilavogui. Pred tem je Metz izgubil proti Strasbourgu z 0:1.

Montpellier je igral 0:0 z Rennesom, derbi kroga sta uprizorila branilec naslova Paris Saint-Germain in Marseille. Parižani so zanesljivo zmagali s 4:0, čeprav so že v 32. minuti ostali brez poškodovanega prvega zvezdnika Kyliana Mbappeja. Toda Achraf Hakimi v osmi, Randal Kolo Muani v 37. in Mbappejeva zamenjava Goncalo Ramos v 47. in 89. minuti so poskrbeli, da so točke ostale doma.

V soboto so nogometaši Bresta so doma premagali Lyon z 1:0 in golom Steva Mounieja v 87. minuti. S tem so skočili na prvo mesto prvenstvene lestvice. Drugo sobotno tekmo so na domači zelenici dobili nogometaši Nantesa, ki so s 5:3 ugnali Lorient.

Krog sta v petek odprla zasedba iz Nice in Monaco. Prva je slednjemu zadala prvi poraz v letošnji sezoni, potem ko je edini gol v 91. minuti dosegel Jeremie Boga.

Krog bosta v torek zaprla Lille, ki je v sredo v konferenčni ligi premagal ljubljansko Olimpijo, in Reims.

Na lestvici vodi Brest s 13 točkami, Nice, ki je ob Rennesu edina neporažena, jih ima 12, PSG in Monaco po 11, Strasbourg 10, Le Havre in Marseille pa po devet.