Oblačno Humidity: 81%

Inter do nove zmage, poraz Udineseja

Nogometaši milanskega Interja so še naprej stoodstotni v italijanskem prvenstvu. Črno-modri so v 5. krogu v gosteh premagali Empoli z 1:0. Slovensko najbolj obarvan italijanski prvoligaš Udinese je gostil Fiorentino in izgubil z 0:2.

Inter je do zmage proti zadnjeuvrščenemu Empoliju, ki ima po petih krogih prav toliko porazov in sploh še ni dosegel gola, prišel po zaslugi zadetka Federica Dimarca v 51. minuti. Lovro Štubljar ni branil za domačo zasedbo.

V Vidmu je gostovala Fiorentina in slavila, potem ko sta zadela Lucas Martinez Quarta v 32. in Giacomo Bonaventura v 92. minuti. Jaka Bijol je za Videmčane, ki so pri dnu lestvice s tremi točkami, igral celo tekmo, Sandi Lovrić je v igro vstopil v 63. minuti, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi.

Atalanta je z 2:0 ugnala predzadnji Cagliari, strelca za zmagovalce sta bila Ademola Lookman v 33. in Mario Pašalić v 76. minuti.

Bologna in branilec naslova Napoli sta se razšla z 0:0, Torino in Roma pa z 1:1. Romin gol Romeluja Lukakuja je v 85. minuti izničil Duvan Zapata.

V soboto je Milan z 1:0 odpravil Verono, Sassuolo je s 4:2 premagal Juventus in mu zadal prvi poraz v sezoni, Lazio in Monza pa sta igrala 1:1.

V petek sta se Salernitana in Frosinone brez Matjaža Kamenšek-Pahića razšla z 1:1, Lecce pa je z 1:0 premagal Genoo in z 11 točkami vztraja pod vrhom lestvice.

Lecce je trenutno tretji, za vodilnim Interjem, ki je ob Lecceju še edini neporažen, zaostaja štiri točke, drugi je Milan z 12 točkami, po 10 jih imata Juventus in Fiorentina, Atalanta je pri devetih točkah, sledijo pa Napoli, Frosinone in Torino s po osmimi.