Oblačno Humidity: 92%
12°C

Gola Belottija za zmago Fiorentine v Bergamu

zaostalo tekmo 29. kroga med Atalanto in Fiorentino se je končala sezona italijanske nogometne lige. V Bergamu je slavila firenška ekipa s 3:2.

Na zadnji tekmi prvenstva je vseh pet zadetkov padlo že v prvem polčasu. Pri domačih sta zadela Ademola Lookman in Giorgio Scalvini v 12. in 32. minuti, pri gostih pa je bil dvakrat uspešen Andrea Belotti (6., 45.), enkrat pa Nicolas Gonzalez (19.).

Fiorentina je kljub zmagi ostala na osmem mestu, a bo vseeno igrala v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni. Čakajo jo kvalifikacije konferenčne lige.

Atalanta je ostala na četrtem mestu in si že pred tem tako kot prvak Inter, Milan, Juventus in Bologna priigrala ligo prvakov, Roma in Lazio pa bosta Italijo zastopala v evropski ligi.

Iz lige so izpadli Frosinone, Sassuolo in Salernitana, že prej je bilo znano, da se iz druge v prvo ligo selita Parma Tjaša Begića in Martina Turka ter Como, danes pa si je to priigrala še Venezia, ki je v "play-offu" s skupnim izidom 1:0 odpravila Cremonese Žana Majerja.

Naziv najboljšega strelca lige je pripadel Interjevemu Lautaru Martinezu, ki je dosegel 24 golov, drugi je bil s 16 Juventusov Dušan Vlahović.

Najboljša podajalca pa sta bila Paulo Dybala iz Rome in Rafael Leao iz Milana, oba sta zbrala po devet asistenc.