4°C / 16°C
6°C / 18°C
8°C / 18°C

Inter do pričakovane zmage, Romi derbi z Juventusom

Nogometaši milanskega Interja so v 25. krogu italijanske lige premagali Lecce z 2:0, na večernem derbiju derbiju pa je Roma z 1:0 ugnala Juventus.

Pred tem je Sampdoria proti Salernitani igrala 0:0, z enakim izidom se Spezia razšla z Verono.

Milanski Inter Samirja Handanovića, slovenski vratar je bil spet le na rezervni klopi, je gostil Lecce ter mu v vsakem polčasu zabil po zadetek. V prvem je v 29. minuti zadel Henrih Mhitarjan, v drugem pa v 53. Lautaro Martinez.

Spezia je v dvoboju 17. in 18. ekipe z lestvice proti Veroni imela skoraj 70 odstotkov žogo v sovji posesti, tudi večkrat streljala, a ni zmogla do zadetka. Tio Cipot ni dobil priložnosti za igro pri gostiteljih.

V Genovi je bil enak izid med Sampdorio, pri kateri je vratar Martin Turk sedel na klopi za rezerviste, in Salernitano, za katero je Domen Črnigoj igral v prvem polčasu.

Večerni derbi med Romo in Juventusom so dobili Rimljani. Tekmo je v 53. minuti odločil gol Gianluce Mancinija. Roma je s tremi točkami na četrtem mestu lestvice prehitela Milan, Torinčani pa so zamudili priložnost, da se kljub odvzemu 15 točk približajo mestom, ki vodijo v ligo prvakov.

V ponedeljek bosta še tekmi Sassuolo - Cremonese in Torino - Bologna.

Že v petek je vodilni Napoli doživel šele drugi poraz v sezoni, z 1:0 ga je premagal Lazio.

V soboto je Monza z 2:1 ugnala Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, Atalanta je igrala 0:0 proti Udineseju Jake Bijola in Sandija Lovrića, Fiorentina pa je z 2:1 odpravila Milan.

Napoli ima na vrhu lestvice 65 točk, Inter jih ima 15 manj, Lazio pa 17. še točko več zaostaja Milan na četrtem mestu.