Oblačno Humidity: 79%
15°C
11°C / 21°C

Jan Oblak v prvem nastopu dvakrat po žogo v mrežo

Z remijem 2:2 med Villarrealom in Atletico Madridom se je končal uvodni krog nove sezone španskega nogometnega prvenstva.

V prvem polčasu sta za domače zadela Arnaut Danjuma, ki je Jana Oblaka premagal v 18. minuti s strelom po tleh, ter Koke, ki je po medlem posredovanje obrambe Atletica in slovenskega čuvaja mreže žogo spravil v lastno mrežo.

Atletico Madrid je na prvi zadetek domačih odgovoril v dveh minutah - lepo se je znašel in natančno zadel Marcos Llorente, za 2:2 pa je tik pred odhodom na odmor zadela nova okrepitev Diega Simeoneja Norvežan Alexander Sorloth.

Prvi krog La Lige je trajal od četrtka do ponedeljka, izstopajoča pa sta bila nastopa branilca naslova Real Madrida v nedeljo ter Barcelone v soboto.

Katalonci so v Valencii zmagali z 2:1, zasedba trenerja Carla Ancelottija pa je na Mallorci iztržila remi 1:1.

V prvem krogu se je polovica tekem končala z neodločenim izidom, na preostalih šestih prizoriščih pa nobena ekipa ni slavila z več kot zadetkom razlike.

V drugi današnji tekmi je Valladolid z 1:0 premagal povratnika med elito Espanol. Zadel je Raul Moro v 23. minuti.