Oblačno Humidity: 84%

Le Juventus in Atalanta upravičila pričakovanja

Od peterice klubov, ki bodo Italijo to sezono zastopali v ligi prvakov, sta bila v uvodnem krogu serie A uspešna le Juventus in Atalanta.

Šestintridesetkratni prvak Italije je na domačem stadionu v Torinu premagala novinca v elitni družbi Como s 3:0. Dva zadetka sta padla v prvem polčasu - Samuel Mbangula je zadel v 23. minuti, Timothy Weah v sodnikovem podaljšku, za 3:0 pa je v 90. minuti natančno meril Andrea Cambiaso.

Atalanta se je hitro pobrala po porazu sredi tedna v evropskem superpokalu proti Real Madridu. V Lecceju je temelje za zmago položila že v prvem polčasu z zadetkoma Marco Brescianini v 35. minuti in Matea Reteguija tik pred odmorom.

Ista igralca sta bila strelca tudi v drugem delu. Retegui je povišal na 3:0 v 57. minuti, končni rezultat pa je Brescianini postavil v 66. minuti.

Branilec naslova Inter je v soboto remiziral v Genovi (2:2), v minuli sezoni drugouvrščeni AC Milan je doma igral 2:2 s Torinom, Bologna, ki je bila v 2023/24 presenetljivo peta, pa se je doma razšla z Udinesejem z 1:1.