Oblačno Humidity: 83%
15°C

Lovrić s podajo pomagal Udineseju do zmage

Sobotni del 26. kroga italijanske lige sta odprla slovensko obarvana kluba. Empoli je gostil Udinese, uspešnejši pa so bili Videmčani, ki so zmagali z 1:0. Za edini zadetek je podal slovenski reprezentant Sandi Lovrić.

Udinese je gol dosegel v 54. minuti, ko je Lovrićevo podajo, tretjo v sezoni, iz kota z glavo unovčil Rodrigo Becao. Ekipi sta bili v strelih dokaj enakovredni, je imel pa Empoli skoraj dve tretjini časa žogo v svoji posesti.

Že v prvem polčasu je imel svojo priložnost tudi Udinesejev branilec Jaka Bijol, ki je bil s strelom z glavo malce premalo natančen. Slovenski reprezentant je sicer igral celo tekmo, medtem ko je Lovrić igral do 80. minute.

Pri domačih je bil Lovro Štubljar le na klopi za rezervne igralce, medtem ko je Petar Stojanović igral do 93. minute. Njuna ekipa ostaja na 14. mestu, medtem ko je Udinese vsaj začasno osmi.

Danes bo še vodilni Napoli gostil Atalanto, Bologna pa Lazio.

V nedeljo bo Lecce igral proti Torinu, Verona proti Monzi, Cremonese proti Fiorentini, Roma proti Sassuolu, Juventus pa proti Sampdorii Martina Turka.

Krog bosta v ponedeljek zaprla Milan in Salernitana Domna Črnigoja.

V petek so nogometaši Spezie so brez pomoči Tia Cipota z 2:1 premagali milanski Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo.