Oblačno Humidity: 83%

Nogometaši Bayerna brez težav čez lokalne tekmece iz Augsburga

Nogometaši Bayerna iz Münchna so pred dnevi v osmini finala lige prvakov izločili razvpiti francoski PSG, v današnji tekmi 24. kroga nemškega prvenstva pa so brez težav premagali lokalne tekmece iz Augsburga s 5:3. Leipzig je ukanil Borussio iz Mönchengladbacha s 3:0, nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je v igro vstopil v 87. minuti.

Izbranci 35-letnega trenerja Juliana Nagelsmanna so vse dvome o zmagi v bavarskem obračunu razrešili v prvi polovici tekme. Bayern je kljub hitremu zaostanku - v tretji minuti je Augsburg v vodstvo popeljal Mergim Berisha - že v prvem polčasu dosegel kar štiri gole. Dvakrat je zadel Francoz Benjamin Pavard (19., 35.), po enkrat pa Portugalec Joao Cancelo (15.) in Leroy Sane (45.).

V drugem polčasu so padli še trije goli. Za gostitelje je zadel Kanadčan Alphonso Davies (74.), za goste pa se je med strelce ponovno vpisal Berisha (60.) po 11-metrovki, v samih izdihljajih tekme pa še Francoz Irvin Cardona.

Nogometaši iz Leipziga so na svoji Red Bull Areni šele v drugem polčasu strli odpor tekmecev iz Mönchengladbacha. Za 14. zmago v tej sezoni so zadeli Timo Werner (57.), Šved Emil Forsberg (71.) in Hrvat Joško Gvardiol (80.).

Domači trener Marco Rose je v končnici v igro poslal Kevina Kampla, ki je zamenjal Avstrijca Konrada Laimerja, njegovi varovanci pa so po nepopolnem krogu napredovali na tretje mesto na razpredelnici.

V Frankfurtu sta se Eintracht in Stuttgart razšla z 1:1, identičen razplet je bil na tekmi v Berlinu med Hertho in Mainzem.

Drevi ob 18.30 se bo v Gelsenkirchnu začel nekoč mogočni porurski obračun med Schalkejem in Borussio iz Dortmunda. Schalke je trenutno na zadnjem mestu v 18-članski bundesligi, Borussia pa bi se v primeru zmage po točkah izenačila z vodilnim Bayernom.

Bochum je na petkovi uvodni tekmi 24. kroga v Kölnu zmagal z 2:0, nedeljski pari pa so Freiburg - Hoffenheim, Werder Bremen - Bayer Leverkusen in Wolfsburg - Union Berlin.