Oblačno Humidity: 59%

Lugano presenetil Bešiktaš

Nogometaši iz Lugana so v 2. krogu konferenčne lige v Carigradu premagali Bešiktaš s 3:2. Žan Celar je odigral celo tekmo za Lugano, Abela Marca pa ni bilo v kadru švicarske ekipe. Ljubljanska Olimpija je v skupini A doživela drugi poraz, po francoskem Lillu je danes v Stožicah morala priznati premoč Slovanu iz Bratislave.

Lugano je v največjem turškem mestu v končnici uprizoril prvovrsten preobrat in po zaostanku 0:2 slavil s 3:2. Med 81. in 89. minuto so zadeli Ignacio Aliseda in Shkelqim Vladi, zmagoviti gol pa jim je z avtogolom "podaril" domači branilec Eric Bailly. Na drugi tekmi skupine D je norveški Bodö/Glimt doma ostal brez točk, vse tri je v Belgijo po golu Hansa Vanakena v 20. minuti odnesel Brugge. Nino Žugelj je za norveško zasedbo igral od 72. minute.

Na tekmi skupine H je bil Fenerbahče na Slovaškem boljši od Spartaka iz Trnave z 2:1. Oba gola je dosegel Norvežan Joshua King (70. in 81.), za gostitelje pa Kelvin Ofori (88.). Slovenski reprezentant Miha Zajc je za turško ekipo igral do 63. minute. Od dveh Slovencev v slovaških vrstah je Adrian Zeljković igral celo tekmo, Miha Kompan Breznik pa je v igro vstopil v 87. minuti.

V skupini E je nizozemski AZ Alkmaar premagal Legio iz Varšave z 1:0. Blaž Kramer je za poljsko ekipo igral od 72. minute. V skupini G sta se škotski Aberdeen in helsinški HJK razšla z 1:1, Ester Sokler pa je v igro domače ekipe vstopil v 87. minuti.

V 2. krogu je najvišjo zmago dosegel danski Nordsjälland, ki je doma kar s 7:1 premagal bolgarski Ludogorec iz Razgrada.