5°C / 14°C
5°C / 15°C
5°C / 17°C

Madridski derbi brez zmagovalca

Predzadnja in osrednja tekma osmega kroga španskega prvenstva, takoimenovani derbi madrileno, med Atletico Madridom in Real Madridom se je končal brez zmagovalca (1:1). Na vrhu razpredelnici ostaja Barcelona, ki ima po sobotnem prvem porazu v sezoni tri točke prednosti pred Realom.

Zadetek za aktualne evropske in španske prvake je dosegel Eder Militao sredi drugega polčasa. Njegov močan strel iz približno sedmih metrov je oplazil domačega branilca in spremenil smer, tako da je bil Jan Oblak brez moči.

Dvoboj, ki je sicer minil v dokaj prijateljskem vzdušju, je bil po zadetku prekinjen za petnajst minut, ker so domači navijači proti vratarju Real Madrida Thibautu Courtoisu vrgli nekaj predmetov.

Izenačenje je sledilo v sodnikovem podaljšku. V 95. minuti je Angel Correa prelisičil vratarja Courtoisa ter poskrbel za navdušenje na stadionu Metropolitano.

Atletico Madrid je ostal na tretjem mestu - za Barcelono zaostaja pet točk, točko manj od zasedbe Diega Simeonea pa imajo Athletic Bilbao, Mallorca, Villarreal in Osasuna.

Zadnja tekma osmega kroga bo v ponedeljek Villarreal - Las Palmas.