7°C / 11°C
5°C / 15°C
6°C / 17°C

Ten Hag bo težko preživel še en poraz

Nizozemski trener Manchester Uniteda Erik ten Hag že dolgo hodi po žerjavici, sodeč po odzivu angleških medijev, pa bo težko preživel nov poraz njegove ekipe.

Ta je v šestem krogu angleške lige doma z 0:3 izgubila derbi ekip, ki jima na začetku prvenstva ne gre po načrtih, obračun proti Tottenhamu.

Gosti so povedli že v tretji minuti, ko je po skoku in podaji Mickyja van de Vena domačo mrežo zatresel Brennan Johnson. Londončani bi morali glede na priložnosti vodstvo povišati že pred 40. minuti, ko so dobili igralca več na zelenici. Sodnik je namreč izključil Bruna Fernandesa, ki je storil prekršek nad Jamesom Maddisonom.

Ten Hag se je odzval tako, da je žrtvoval napadalca Joshuo Zirzkeeja, ki je zamudil edino pravo priložnost Uniteda pred izključitvijo Fernandesa, za v zadnjem času močno kritiziranega branilca Casemira. Ta pa je bil krivec za drugi gol gostov, dosegel ga je Dejan Kulusevski. Casemiro je nato zapravil še priložnost za znižanje izida, potem ko je Dominic Solanke po kotu dosegel še tretji gol, je bilo upanja domačih navijačev konec.

United je izgubil še tretjo prvenstveno tekmo v novi sezoni, bržkone pa bosta za ten Haga bistveni naslednji dve tekmi, prva v evropski ligi proti Portu in naslednja prvenstvena proti Aston Villi, če bo do njiju sploh prišel. Nato bo nekaj odmora zaradi reprezentančne akcije, to pa bo čas, ko vodstva klubov sprejemajo pomembne odločitve.

Manj od pričakovanega je ta krog dosegla tudi Aston Villa. Imela je priložnost, da se na vrhu prvenstvene lestvice izenači z vodilnim Liverpoolom, a je ni izkoristila. Po prvem polčasu gostovanja v Ipswichu ji je še dobro kazalo, z goloma Ollieja Watkinsa ter Morgana Rogersa je vodila z 2:1, a so domači v 72. prek Liama Delapa izenačili, s tem pa zabeležili še četrti remi, na prvo zmago po vrnitvi med elito pa še čakajo.