7°C / 11°C
5°C / 15°C
6°C / 17°C

Eintracht skočil na drugo mesto bundeslige

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta so po zmagi v današnji tekmi 5. kroga nemške lige proti Holsteinu Kielu s 4:2 skočili na drugo mesto lestvice, imajo točko zaostanka za Bayernom.

Ta je v soboto igral neodločeno 1:1 s prvakom Bayerjem, Leipzig pa je premagal Augsburg s 4:0.

Potem ko je Bayern prvič v sezoni ostal brez zmage, še vedno pa je neporažen, je danes Frankfurt izkoristil priložnost za skok na drugo mesto. Z nekaj težavami, saj so tekmeci dvakrat izničili vodstvo, na koncu pa je le zmagal s 4:2. Dvakrat je zadel Omar Marmoush. Novinec med prvoligaši Kiel po drugi strani ostaja še brez zmage z le eno točko na zadnjem mestu.

V osrednji tekmi 5. kroga nemške bundeslige sta se v soboto v Münchnu Bayern in branilec naslova Bayer Leverkusen razšla z neodločenim izidom 1:1.

Prvi so se razveselili gostje v 31. minuti, ko je Bayern z nesporazumom v obrambi tekmecem podaril udarec iz kota, po tem pa je od daleč silovito udaril Robert Andrich. A je že osem minut pozneje Aleksandar Pavlović odgovoril na podoben način, ko je dobil žogo na 25 metrih in natančno meril po sredini; vratar Leverkusna Lukaš Hradecky se je žoge dotaknil, ni pa je mogel ustaviti.

Takšen razplet je pomenil, da je Bayern prvič v sezoni ostal brez zmage, zdaj je pri 13 točkah za štiri zmage in neodločen izid. Edini prav tako še neporažen klub v ligi pa je Leipzig (tri zmage, dva remija), ki je pri 11 točkah in je na tretjem mestu prehitel Leverkusen (10). Saška ekipa je v soboto premagala Augsburg s 4:0, slovenski zvezdnik Šeško je dosegel prva dva gola za Leipzig (11., 15.).

Heidenheim, prvi tekmec ljubljanske Olimpije v konferenčni ligi naslednji teden, je v Mainzu slavil z 2:0 in je z devetimi točkami šesti.