7°C / 11°C
5°C / 15°C
6°C / 17°C

Elsner z Reimsom na četrto mesto francoske lige

Reims, ki ga s klopi vodi slovenski trener Luka Elsner, je po zmagi v 6. krogu francoskega nogometnega državnega prvenstva napredoval na četrto mesto.

V gosteh je bil s 3:1 boljši od Angersa. Slovenski nogometaš Miha Zajc pa je v zgolj nekaj minutah na zelenici za Toulouse doživel poraz proti Lyonu (1:2).

Elsnerjev Reims nadaljuje zelo dobre predstave na začetku sezone. Dvainštiridesetletnik je vajeti moštva prevzel po koncu minulega tekmovalnega obdobja, v katerem je treniral Le Havre in ga obdržal med francosko elito. Na šestih tekmah to sezono je doživel le poraz v prvem krogu proti Lillu, trenutno pa je v nizu petih tekem brez poraza.

Tretja zmaga v tem nizu in skupno 11 točk je dovolj za četrto mesto na lestvici. Pred Reimsom sta vodilna PSG in Monaco s 16 točkami, drevi pa se jima lahko priključi še tretjeuvrščeni Marseille (13 točk), ki bo ob 20.45 gostoval pri Strasbourgu.

Reims je v prvem polčasu vodil z 2:0, potem ko sta v deveti in 25. minuti zadela Keito Nakamura in Junya Ito. Na 3:0 je v 79. minuti povišal Nyasha Munetsi, končni izid pa je z edinim zadetkom za domače postavil Zinedine Ferhat v 84. minuti.

Slabše gre trenutno Toulousu, za katerega igra Miha Zajc. Njegova ekipa je še drugič zapovrstjo izgubila in ima po šestih tekmah pet točk, kar je dovolj za 15. mesto med 18 ekipami.

Zajc je v igro pri domačih vstopil v 93. minuti, Lyon pa je dve minuti kasneje oziroma tik pred zadnjim žvižgom dosegel zmagoviti gol prek Malicka Fofane. Prvi polčas se je končal z 1:1, domači so povedli po zadetku Yanna Gboha v 14. minuti, nato pa je Rasmus Nicolaisen zabil avtogol v 28. minuti.

Nantes in St. Etienne sta se danes razšla z 2:2, v soboto je drugouvrščeni Monaco v izdihljajih srečanja prišel do domače zmage proti Montpellieru (2:1), Lille je bil s 3:0 v gosteh boljši od Le Havra, Lens in Nica pa sta se razšla brez golov. Že v petek je vodilni PSG doma s 3:1 ugnal Rennes, Auxerre pa je bil prav tako na domači zelenici s 3:0 boljši od Bresta.