7°C / 11°C
5°C / 15°C
6°C / 17°C

Slovenski nogometaši v Italiji praznih rok

Šesti krog se ni razpletel po željah slovenskih nogometašev v italijanski serie A.

Udinese z Jako Bijolom, Sandijem Lovrićem in Davidom Pejičićem je v soboto izgubil doma proti aktualnemu prvaki Interju z 2:3, danes pa je klonil tudi Domen Črnigoj z Venezio na gostovanju v Rimu (1:2).

Nogometaši iz Benetk so v Rimu povedli z zadetkom Joela Pohjanpala v zaključku prvega polčasa, Roma pa je v polno zadela v 75. in 83. minuti. Najprej je bil natančen Bryan Cristante, nato pa Niccolo Pisilli.

Roma je z drugo zaporedno zmago, v prejšnjem krogu je premagala Udinese, skočila med prvo deseterico, Venezia pa je ob štirih točkah v šestih nastopih na mestih, ki vodijo v drugo ligo.

Naporen teden je za Torinom, ki je prejšnji vikend vodil v italijanskem prvenstvu. Sredi tedna je izpadel v italijanskem pokalu proti Empoliju, danes pa je doživel še prvi poraz v serie A. Na domačem igrišču ga je premagal Lazio s 3:2.

Danes sta na sporedu še dve tekmi. Ob 18.30 Empoli - Fiorentina, 20.45 pa Napoli - Monza. Neapeljčani lahko z zmago skočijo na prvo mesto, ki ga zaenkrat zaseda Juventus, ki je v soboto slavil pri Genoi s 3:0.