18°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Manchester United brez možnosti proti Crystal Palaceu

Nogometni velikan Manchester United je za konec 36. kroga angleškega prvenstva visoko izgubil pri Crystal Palaceu z 0:4 in si otežil pot do evropskih tekmovanj za prihodnjo sezono.

Za Londončane sta v prvem polčasu zadela Michael Olise (12. minuta) in Jean-Philippe Mateta (40.). V drugem delu je za 3:0 zadel Tyrick Mitchell (58.), drugi zadetek na tekmi pa je v 68. minuti dosegel Olise.

Na lestvici so rdeči vragi na osmem mestu s 54 točkami. Enako število točk je zbral sedmi Chelsea, mesto pred njim pa je Newcastle (56 točk). Šesto mesto pelje v konferenčno ligo, peto, na katerem je Tottenham (60), pa v evropsko ligo. Vse omenjene ekipe do konca prvenstva čakajo še tri tekme.

Na vrhu razpredelnice je Arsenal, ki je v soboto s 3:0 premagal Bournemouth. Topničarji imajo 83 točk po 36 odigranih tekmah. S tekmo manj je eno točko manj zbral Manchester City. Ta je prav tako v soboto s 5:1 premagal Wolverhampton.

Le matematične možnosti za osvojitev naslova je po zmagi s 4:2 proti Tottenhamu ohranil Liverpool. Rdeči iz mesta Beatlov so po 36 tekmah pri 78 točkah.

Na dnu se za obstanek med prvoligaši borijo 17. Nottingham Forest (29), 18. Luton (26) in 19. Burnley (24). Do konca jih čakata še po dve tekmi. Zadnji Sheffield United je uradno izpadel že pred nekaj krogi.