Oblačno Humidity: 59%

Milanu tri točke v Bologni

Na zadnji tekmi uvodnega kroga Serie A so se nogometaši Milana veselili zmage v Bologni z 2:0 (2:0). Gostje so vse praktično opravili že v prvi polovici prvega polčasa, ko sta zadela nekdanja igralca londonskega Chelseaja, zimzeleni Francoz Oliver Giroud (11.) in Američan Christian Mate Pulišić (21.), ki je soustvaril tudi prvi gol.

Malo presenečenje pa so pripravili povratniki v elitno druščino nogometnih ekip na Apeninskem polotoku nogometaši Cagliarija s Claudiom Ranierijem. Ti so na gostovanju v Torinu osvojili točko, potem ko nobena od ekip ni dosegla gola.

Konec tedna je najbolj slovensko obarvan italijanski nogometni prvoligaš Udinese gostil Juventus in izgubil z 0:3. Že po dveh minutah je zadel Federico Chiesa, ki je žogo med nogama slovenskega reprezentanta Jake Bijola poslal v mrežo. V 20. minuti je Dušan Vlahović podvojil prednost Juventusa, ko je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. V sodniškem dodatku prvega polčasa je zadel še Adrien Rabiot z glavo ob Bijolu za 3:0.

V drugem polčasu je Udinese pokazal precej več, tudi Sandi Lovrić je z nekaj streli opozoril nase, vendar domačini niso ogrozili 250. zmage Maxa Allegrija kot trenerja Juventusa. Tak dosežek je pri torinskem klubu uspel le Giovanniju Trapattoniju.

V nedeljo zvečer je bila na sporedu še tekma med Leccejem in Laziom, ki jo je z 2:1 dobil prvi. Pred tem je Romi spodrsnilo na domačem igrišču, saj je proti Salernitani igrala 2:2.

Sassuolo pa je gostil Atalanto, ki je do zmage z 2:0 prišla z goloma v 83. in 93. minuti.

V soboto je Empoli brez pomoči Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja izgubil z 0:1 proti Veroni, Frosinone, pri katerem ni zaigral Matjaž Kamenšek-Pahić, je z 1:3 klonil pred branilcem naslova Napolijem, Genoa je z 1:4 izgubila proti Fiorentini, Inter pa je z 2:0 odpravil Monzo.