Oblačno Humidity: 59%

Nici obračun z Marseillom in vrh lestvice

Nogometaši iz Nice so v 9. krogu francoske lige premagali Marseille z 1:0 in se vsaj začasno povzpeli na vrh lestvice. Paris Saint-Germain pa je s 3:0 ugnal Strasbourg in je točko za trenutno vodilno zasedbo.

Ekipa iz Nice je Marseille ugnala po tem, ko je v 79. minuti kot edini na tekmi zadel Evann Guessand. Minuto pred tem so gosti na igrišču ostali brez izključenega Leonarda Balerdija, ki si je dva rumena kartona prislužil v zgolj treh minutah.

Parižani pa so proti Strasbourgu že v prvem polčasu dosegli dva zadetka, prvega z bele pike Kylian Mbappe, drugega pa po Mbappejevi podaji Carlos Soler. Slednji je nato v 77. minuti podal Fabianu Ruizu za še tretji gol. Mbappe je z osmimi goli na vrhu lestvice strelcev.

V petek je Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, igral 0:0 z Lensom.

V nedeljo bodo na sporedu še tekme Lorient - Rennes, Nantes - Montpellier, Toulouse - Reims, Lille - Brest, Monaco - Metz in Lyon - Clermont.

Na lestvici ima Nice 19 točk, PSG 18, oba pa lahko v nedeljo prehiti Monaco, ki je ob tekmi manj pri 17 točkah. Elsnerjev Le Havre je z 10 točkami v sredini lestvice.