Oblačno Humidity: 79%

Oblakov Atletico opravil s presenečenjem prejšnje sezone

Nogometaši madridskega Atletica so v tekmi 2. kroga španskega državnega prvenstva premagali presenečenje prejšnje sezone Girono, ki je končala na tretjem mestu. Madridčani, pri katerih je slovenski vratar Jan Oblak branil celo tekmo, so zmagali s 3:0.

V Madridu je bila Girona večino prvega polčasa boljši tekmec. V 39. minuti pa so domači povedli. Vratar gostov Paulo Gazzaniga je zunaj kazenskega prostora igral z roko, a kljub drugačnim zahtevam dobil le rumeni karton. Hujša kazen je vseeno sledila, saj je s prostega strela s 17 metrov nato zadel Antoine Griezmann.

V drugem polčasu je Marcos Llorente z močnim strelom z razdalje žogo poslal pod prečko za 2:0 v 48. minuti, deset minut pozneje pa so gledalci toplo pozdravili angleškega vezista Conorja Gallagherja, ki je zaigral prvič po selitvi iz Chelseaja. Koke je v sodniškem dodatku po protinapadu le še potrdil zmago Atletica.

Pred tem so nogometaši madridskega Reala s 3:0 premagal Valladolid. Madridčani so iskali prvo zmago v sezoni, saj so v uvodnem krogu iztržili le točko na Majorki. V obračunu z Valladolidom se je prvič na domačem terenu ljubiteljem nogometa predstavil tudi največji zvezdnik prestopnega roka v Španiji Kylian Mbappe. Ta sicer ni zadel, čeprav je imel nekaj priložnosti.

Za vodstvo Madridčanov je v 50. minuti poskrbel Federico Valvrde s prostega strela. Real je imel premoč, ki pa jo je dokončno potrdil šele ob koncu tekme. Najprej je po podaji Ederja Militaa zadel Brahim Diaz. Že v sodnikovem dodatku pa je delo dokončal Endrick - v 86. minuti je zamenjal prav Mbappeja -, ki je iz bližine premagal vratarja gostov Karla Heina.

Leganes je z 2:1 odpravil Las Palmas, Alaves in Betis pa sta se razšla z 0:0.

Že v soboto je Barcelona doma premagala Athletic iz Bilbaa z 2:1 in ima na vrhu lestvice popoln izkupiček šestih točk. Zadela sta Lamine Yamal in Robert Lewandowski.

Stoodstotna je tudi še Celta iz Viga, ki je v petek premagala Valencio s 3:1.