Oblačno Humidity: 87%

Panathinaikos z goloma Ioanidisa in Šporarja premagal Villarreal

Nogometaši grškega Panathinaikosa so v uvodnem krogu skupinskega dela evropske lige v Atenah premagali španski Villarreal z 2:0.

Za grškega podprvaka je prvi gol dosegel Fotis Ioanidis v 39. minuti, končni izid pa je po natančnem strelu po tleh z 20 metrov postavil slovenski reprezentančni napadalec Andraž Šporar v 78. minuti.

Od treh slovenskih nogometašev v vrstah atenskega kluba je le Adam Gnezda Čerin odigral celo tekmo. Šporar je v igro vstopil v 68. minuti, deset minut kasneje pa po podaji Čerina Gnezde in lepo odmerjenem strelu zadel za 2:0, medtem ko Benjamin Verbič ni bil v kadru zasedbe, ki jo vodi Srb Ivan Jovanović. Na drugi tekmi skupine F je francoski Rennes zanesljivo ukanil izraelski Maccabi iz Haife s 3:0. Za četrtouvrščeno zasedbo francoskega prvenstva iz minule sezone so zadeli Ludovic Blas (1.), Adrien Truffert (31.) in Turek Bertug Yildirim (56.).

Angleški Liverpool je v okviru skupine E v avstrijskem Linzu ob polčasu zaostajal 0:1, v drugem pa je le uveljavil svoje prednosti ter z goli Urugvajca Darwina Nuneza, Kolumbijca Luisa Diaza in Egipčana Mohameda Salaha zmagal s 3:1.

Nemški Bayer iz Leverkusna je vse dvome o prvi zmagi v skupini H proti švedski ekipi Häcken razrešil v prvi polovici tekme, ko sta med 10. in 16. minuto zadela Florian Wirtz in Maročan Amine Adli. V drugi polovici tekme sta visoko zmago lekarnarjev med 66. in 70. minuto potrdila Nigerijec Victor Boniface in Jonas Hofmann.