14°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Sevilla s porazom v Lensu končala evropsko pot

Nogometaši v skupinah od A do D danes igrajo tekme zadnjega, 6. kroga lige prvakov.

Tekmi v skupini B sta se že končali. Arsenal je v gosteh pri PSV Einhdovnu igral 1:1, Lens pa je ugnal Sevillo z 2:1.

V skupini B je vodilni Arsenal gostoval v Endhovnu pri PSV, ki si je tako kot londonska zasedba tudi že pred tem zagotovil osmino finala. Eddie Nketiah je topničarje popeljal v vodstvo v 42. minuti. Yorbe Vertessen je izenačil v 50. minuti. Arsenal se je v 82. minuti za kratek čas veselil novega gola, a ga je sodnik naknadno zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

Na drugi tekmi skupine je Sevilla prevladovala v prvem polčasu v Lensu, imela precej več žogo v posesti in precej več strelov, a je ostalo pri 0:0. V 63. minuti pa so Francozi povedli, potem ko je Przemyslaw Frankowski zadel z bele pike.

Andaluzijci so svojo enajstmetrovko imeli na voljo v 77. minuti, a je Sergio Ramos ni unovčil. Sodnik pa je pokazal, da mora Španec še enkrat streljati z enajstih metrov, takrat pa je izid s "panenko" poravnal. V 96. minuti je Angelo Fulgini Lensu priigral zmago in napredovanje v kvalifikacije za osmino finala evropske lige. Sevilla je skupinski del in evropska tekmovanja končala le z dvema točkama.

Ob 21. uri se v skupini A merijo Koebenhavn in Galatasaray ter Manchester United in zmagovalec skupine Bayern München, v skupini C Napoli in Braga ter Union Berlin in Real Madrid, ki si je tudi že zagotovil prvo mesto, v skupini D pa Inter in Real Sociedad, ki sta oba že uvrščena v osmino finala, ter Salzburg in Benfica.

V sredo bodo še tekme v skupinah od E do H, Atletico Madrid Jana Oblaka bo gostil Lazio za prvo mesto v skupini E, v skupini G pa bo Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla igral proti Young Boys.

Za zdaj so v osmino finala uvrščeni Bayern, Arsenal, PSV, Real Madrid, Real Sociedad, Inter, Atletico, Lazio, Borussia Dortmund, Manchester City, Leipzig in Barcelona.

Tretjeuvrščeni iz skupin bodo igrali v kvalifikacijah za osmino finala evropske lige. To so že Feyenoord, Young Boys in Lens.