Oblačno Humidity: 60%
20°C

Crvena zvezda po zmagi prevzela prvo mesto na lestvici in postavila svetovni rekord

Končalo se je 18. kolo najmočnejše srbske lige. Crvena zvezda se je po zmagi nad ekipo Mladost Lučani zavihtela na vrh lestvice in prehitela Partizan, ki je v tem krogu bil poražen od Radničkega iz Niša.

Ekipi na vrhu lestvice sta sedaj točkovno izenačeni, loči jih le gol razlika.

Prvo tekmo kola sta odigrala Radnički 1923 in Bačka Topola. Tekma na stadionu Čika Dača se je končala z nepopularnim rezultatom 0:0, najbolj pa se je izkazal domači vratar Stojan Leković, ki je z odličnimi obrambami preprečil nogometašem Bačke Topole, da bi prišli do zadetka in zmage.

Crvena zvezda je na Marakani gostila ekipo Mladost Lučani. Že v 8. minuti so rdeče-beli dobili enajstmetrovko, katero je uspešno realiziral Aleksandar Katai. Sledil je hiter obrat gostov, Uroš Sremčević je z glavo zadel za izenačenje le 2 minuti po prvem zadetku. V drugem polčasu je sledil šov mladega rezervnega napadalca Jovana Mijatovića, ki je z golom in asistenco svoji ekipi prinesel zmago s 3:1. Crvena zvezda je z zmago postavila novi svetovni rekord, saj na domačem terenu v prvenstvu ni bila poražena že na 122 tekmah, nazadnje jo je leta 2017 s 3:1 premagal Partizan. Zvezda je podrla rekord Real Madrida iz šestdesetih let prejšnjega stoletja.

Radnički Niš je gostil vodilni Partizan. V prvem polčasu sta obe ekipi pokazali dobro igro in si priigrali nekaj nevarnih priložnosti. Radnički je bil najnevarnejši iz protinapadov, Partizan je poskušal s kombinatorično igro priti do vodstva, a nobeni ekipi ni uspelo zadeti. Po nekaj zgrešenih priložnostih Radničkega je do gola prišel Partizanov Saldanja. Sledila je 67. minuta, ko je Saničanin s komolcem udaril nogometaša Radničkega, po ogledu posnetka pa je sodnik Ivković pokazal na najstrožjo kazen. Petrov je s panenko svoji ekipi prinesel izenačenje. Šest minut kasneje je sledil popoln preobrat Radničkega. Mladi centralni branilec Ilić je po podaji iz kota slabo reagiral in dosegel avtogol za končnih 2:1 za Radnički.

Na ostalih srečanjih je Železničar Pančevo na domačem terenu premagal Spartak z 2:1, svoj prvi poraz na klopi Spartaka pa je zabeležil trener Nenad Lalatović. Radnik Surdulica in Voždovac sta se razšla s prijateljskim rezultatom 1:1, Čukarički pa je uspel v štirih dneh že drugič premagati Javor, tokrat so bili boljši z rezultatom 1:2. IMT in Novi Pazar sta prikazala odlično tekmo, a so navijači in igralci obeh ekip dodali grenak priokus, saj je prišlo do pretepa tako na tribunah, kot na igrišču. Ko se je situacija umirila, je bila tekma uspešno pripeljana do konca. IMT je z minimalno razliko premagal Novi Pazar. Na zadnji tekmi 18. kola pa je bila ekipa Vojvodine tista, ki je z zmago 2:0 proti ekipi Napredak utrdila svojo mesto na zgornjem delu lestvice.