13°C / 20°C
11°C / 19°C
6°C / 12°C

V Franciji ni več stoodstotnih

Branilec naslova Paris Saint-Germain je v 3. krogu francoske nogometne lige premagal Lens s 3:1. Marseille je pred tem proti Brestu slavil z 2:0, kar pomeni, da v ligi ni več stoodstotne ekipe.

Že v petek si je stoodstotni izkupiček pokvaril Monaco, ki je v gosteh pri Nantesu igral 3:3, danes pa je brez stoodstotnega učinka ostal še Brest. Ta je na gostovanju v Marseillu moral priznati premoč domači zasedbi, ki je slavila po zadetkih Chancela Mbembaja v četrti in Ismaile Sarrja v 65.

Branilec naslova Paris Saint-Germain je proti Lensu vpisal prvo zmago sezone. Po dveh uvodnih neodločenih izidih so tokrat tri točke pariški zasedbi prinesli zadetki Marca Asensia v 45. ter Kyliana Mbappeja v 52. in 90. minuti. Častni zadetek za goste je v 95. minuti dosegel Morgan Guilavogui.

PSG je s petimi točkami trenutno četrti za Monacom, Marseillom (oba po sedem) in Brestom, ki ima šest točk.

Nedeljski program pa bosta začela Rennes in Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, nato pa bodo še obračuni Clermont - Metz, Montpellier - Reims, Strasbourg - Toulouse, Lorient - Lille in Nice - Lyon.