11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Zanesljiva zmaga Milana, poraz Rome v Veroni

Nogometaši v italijanski ligi so začeli 2. krog. Milan je doma premagal Torino s 4:1, Roma pa je v Veroni izgubila z 1:2. Pred tem je Frosinone presenetil Atalanto z 2:1, Monza pa je Empoli ugnala z 2:0.

Monza je gostila Empoli, ki ga je pred dnevi za Sampdorio zamenjal Petar Stojanović in pri katerem tudi tokrat mladi vratar Lovro Štubljar ni dobil priložnosti za igro. Domača zasedba je zmagala po tem, ko je Andrea Colpani zadel v 45. in 53. minuti.

Frosinone, ki med poznavalci velja za enega od kandidatov za izpad nazaj v drugo ligo, pa je presenetil Atalanto, ki ima po drugi strani precej višje - z evropskimi tekmovanji povezane - cilje.

Domači, pri katerih Matjaža Kamenšek-Pahića ni bilo v ekipi, so povedli z 2:0 po zadetkih Abdouja Harrouija v peti in Ilaira Monterisija v 24. minuti, kljub premoči v posesti žoge pa je zasedbi iz Bergama uspelo le ublažiti poraz z golom Duvana Zapate v 56. minuti.

Milan je upravičil vlogo favorita proti Torinu, Olivier Giroud je dosegel dva gola za rdeče-črne, enega z bele pike, po enkrat pa sta zadela Christian Pulisic in Theo Hernandez. Pri Torinu je bil uspešen Perr Schuurs, ki je v 36. poskrbel za izenačenje na 1:1.

Še naprej ne gre povsem po željah Romi, ki je v prvem krogu igrala neodločeno, tokrat pa v Veroni celo izgubila. Domačini so z goloma Ondreja Dude in Cyrila Ngongeja prvi polčas dobili z 2:0, zaostanek Rimljanov je v 56. minuti zmanjšal Houssem Aouar. Verona ima tako kot Milan po dveh krogih polnih šest točk.

V nedeljo bo Fiorentina gostila Lecce, Juventus bo igral proti Bologni, Lazio proti Genoi, branilec naslova Napoli pa proti Sassuolu.

V ponedeljek bo Salernitana gostila Udinese Jake Bijola, Sandija Lovrića in Davida Pejičića, Cagliari pa milanski Inter.