Oblačno Humidity: 60%
18°C
11°C / 21°C

Danes v končnici državnega prvenstva lahko že do končnih odločitev

Danes bosta na sporedu tekmi, ki bosta lahko že dali dokončen odgovor, kdo bo postal prvak in kdo bo osvojil dokončno tretje mesto na državnem prvenstvu. Na drugi finalni tekmi se bodo domači igralci Branika pomerili z aktualnimi državnimi prvaki iz Kranja. Čeprav so Triglavani prepričljivo dobili prvo tekmo z desetimi zadetki, so domači igralca Branika prepričani, da lahko serijo izenačijo. V boju za tretje mesto se bodo v koprskem olimpijskem bazenu domači igralci Grafista skušali prikazati v povsem drugi luči, saj so močno oslabljeni prvo tekmo proti ljubljanskemu Slovanu izgubili s kar dvajsetimi zadetki.

Finale
Vse letošnje tekme so prepričljivo dobili Kranjčani. Na prvi finalni tekmi so sicer bolje začeli igralci Branika in povedli s 3:1, vendar so Triglavani do polčasa prevzeli pobudo in na menjavo strani odšli z vodstvom 9:5. Ko so Kranjčani povedli z 12:5 je bila tako tekma praktično že odločena. Edini poraz na letošnjem prvenstvu so Triglavani doživeli proti Slovanu, ki pa ga je za vstop v finale premagal prav Branik. Danes lahko tako pričakujemo povsem drugačno tekmo od prve in na morebitno presenečenje Mariborčanov proti finalistom pokala Challenger in zmagovalcem AWL.
Rezultat prve tekme

AVK Triglav – AVK Branik Maribor 18:8
»Danes nas čaka druga tekma finalne serije v Mariboru. Kot vedno v Mariboru pričakujemo težko tekmo in s prednostjo domačega terena, z glasno podporo verjetno polnih tribun in s tudi glasnim komentatorjem. Prvo tekmo smo odigrali odlično kljub nekoliko slabši obrambi v prvi četrtini, mislim, da nas je prav obramba v nadaljevanju pripeljala do visoke zmage. Ta zmaga ne pomeni čisto nič, razen to, da smo povedli v seriji. Sobotno tekmo smo že pozabili in smo z mislimi že na današnji tekmi. Igrati moramo od samega začetka, igrati moramo odločno in zbrano v obrambi ter potrpežljivo v napadu, kjer bomo morali preprečiti hitre napade iz kontre, predvsem Kačiča in Seljaka. Igrati bo treba četrtino po četrtino, saj se tekma ne bo odločila v prvih minutah, prepričan pa sem, da če bomo odigrali obrambo na enakem ali celo višjem nivoju kot na prvi tekmi, se lahko veselimo nove lovorike na državnem prvenstvu,« je zaključil pomočnik kranjskega trenerja Krištofa Štromajerja Marko Gostić.

Kot sem že večkrat dejal, so Kranjčani favoriti. Vsekakor se še nismo predali in bomo danes skušali presenetiti Triglavane,« je bil kratek strateg Branika Tomislav Gradski.

Za tretje mesto
Koprčani so na prvo tekmo pripotovali le z devetimi igralci in tako niso imeli resnih možnosti proti varovancem Jureta Škofa. Koprčani so prvi zadetek dosegli šele v začetku tretje četrtine, ko je bila tekma že praktično odločena. Kljub rdečemu kartonu Milisava Janoševića domači igralci Kopra obljubljajo, da bo današnja tekma povsem drugačna v nedvomno najlepšem pokritem bazenu v Sloveniji.

VK Ljubljana Slovan – Grafist Koper 25:5
»V Koper gremo stoprocentno motivirani, saj nikoli ne podcenjujemo nobene ekipe. Vsekakor se bomo osredotočili le na svojo igro, gledali bomo le nase,« je povedal trener Slovana Jure Škof.

»Zavedam se, da so v tej seriji favoriti Ljubljančani. Na prvi tekmi smo bili praktično brez igralcev na klopi, manjkalo je kar pet standardnih igralcev, rdeč karton je dobil še Janošević. Zavedali smo se, da tekme praktično ne moremo dobiti. Danes pričakujem bolj izenačeno tekmo in naredili bomo vse, da presenetimo Slovan,« je dejal Dušan Lončarevič, ki bo na klopi zamenjal trenerja Aleša Stoparja.