Oblačno Humidity: 79%
16°C

Kranjčani povedli v finalu DP v vaterpolu

Vaterpolisti Triglava so v prvi finalni tekmi končnice državnega prvenstva v pokritem olimpijskem bazenu v Kranju premagali Branik z 18:8 (4:3, 5:2, 4:2, 5:1). V prvi tekmi za tretje mesto je Ljubljana Slovan v bazenu Kodeljevo premagala Grafist Koper s 25:5 (6:0, 5:0, 8:3, 6:2).

Druga tekma finala bo na sporedu v sredo, 22. maja, ob 20.30, v mariborskem bazenu Pristan, morebitna tretja pa prihodnjo soboto v Kranju.

V letošnji sezoni so se vaterpolisti Triglava in Branika pomerili štirikrat, vse štiri tekme so prepričljivo dobili Kranjčani, ki so bili boljši tudi v prvi finalni tekmi končnice.

Uvodno četrtino so bolje začeli gostje, ki so vodili že s 3:1, toda že do prvega odmora so si Kranjčani priigrali gol prednosti, na menjavo strani pa so odšli z vodstvom 9:5. Do sredine tretje četrtine so Mariborčanom pobegnili že na 12:5, s tem pa je bila tekma praktično odločena.

Gostje so se vdali v usodo, medtem ko so domačini še naprej igrali zavzeto in prišli do visoke zmage. Končni izid je s svojim četrtim golom postavil Nace Štromajer, ki je bil s tem tudi najboljši strelec tekme.

Druga tekma za tretje mesto bo prav tako v sredo, ob 20.30 se bo začel dvoboj v Kopru, morebitna tretja pa bo prihodnjo soboto spet v Ljubljani.

Z goli Tima Kačiča, Aljaža Pevca in Jurija Seljaka so Mariborčani sredi prve četrtine vodili s 3:1, za Kranjčane je bil uspešen le Aljaž Troppan, toda v slabi minuti sta Nikola Rajlić in Nace Štromajer že izenačila na 3:3. Minuto pozneje se je med strelce vpisal še Benjamin Popović, kar je bilo prvo vodstvo Triglava na tekmi. Večji del druge četrtine je bil popolnoma v znamenju branilcev naslova, ki so po golu Aleksandra Paunoviča vodili že z 9:3.

Do menjave strani so Mariborčani zaostanek znižali na štiri gole, to pa je bilo bolj ali manj vse. Z novimi tremi zaporednimi goli, zadnjega je dosegel Matic Rahne, so Kranjčani prišli do neulovljive prednosti, tako da je bila zadnja četrtina le še formalnost. Gostje so se vdali v usodo, medtem ko so domačini še naprej igrali zavzeto in prišli do visoke zmage. Končni izid je s svojim četrtim golom postavil Nace Štromajer, ki je bil s tem tudi najboljši strelec tekme.