15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Hovland in McIlroy vodita v kultnem St Andrewsu

Norvežan Viktor Hovland in Severni Irec Rory McIlroy sta prevzela vodstvo na odprtem prvenstvu Velike Britanije, letošnjem zadnjem turnirju serije major v golfu. Štiriindvajsetletni Hovland in devet let starejši McIlroy imata na kultnem igrišču St Andrewsu štiri udarce manj od Avstralca Cammyja Smitha in Američana Camerona Younga na tretjem mestu.

McIlroy, sicer zmagovalec štirih turnirjev serije major - v letih 2012 in 2014 je osvojil turnir PGA, leta 2011 OP ZDA, leta 2014 pa še OP Velike Britanije - je prikazal zelo dobro predstavo in tretji dan tekmovanja na legendarnem igrišču na Škotskem končal s šestimi udarci pod parom.

Največji "kapital" si je priigral na deseti luknji, ko je dosegel tako imenovani "dvojni eagle" (dva udarca pod parom), ob dodatnih petih udarcih pod parom je edini spodrsljaj imel na 17. luknji, ki ga je končal z bogeyjem (udarec nad parom). Izjemno zrelo in preudarno predstavo je prikazal tudi njegov norveški tekmec, ki je - tako kot McIlroy - tretji tekmovalni dan končal s šestimi udarci pod parom.

Na letošnjih uvodnih dveh turnirjih serije major sta smetano pobrala Američana. Na mastersu v Augusti je zmagal Scottie Scheffler, na turnirju PGA v Tulsi pa Justin Thomas. Na tretjem turnirju, odprtem prvenstvu ZDA v Brooklinu, je bil najboljši Anglež Matt Fitzpatrick.

Ob tem kaže omeniti, da bo zmagovalec turnirja v St Andrewsu zaslužil dva milijona funtov oziroma 2,36 milijona evrov, skupni nagradni sklad turnirja pa znaša 11,2 milijona funtov oziroma 13,2 milijona evrov.