Oblačno Humidity: 81%
16°C

Judoisti v Podčetrtku še trikrat na stopničkah

Slovenski judoisti so na evropskem pokalu v Podčetrtku v nedeljo še trikrat stopili na stopničke. Zmago si je v odprti ženski kategoriji priborila Nicki Norčić. Enej Marinić v najtežji moški kategoriji in Juš Mecilošek v kategoriji do 81 kg pa sta bila druga.

Pod drobnogledom je bil posebej Enej Marinič, ki se je v Podčetrtek vrnil neposredno s priprav na Portugalskem, že prihodnji teden pa potuje na svetovno prvenstvo v Taškent. Mariborčan je gladko odpravil Avstralca Liama Parka in Nemca Jonasa Schreiberja, v finalu pa ga je ugnal drugi Nemec Losseni Kone.

"Prvi dve borbi sem se res dobro boril. V tretji pa se je poznala utrujenost s težkih priprav. Dobro sem se boril do kazni, nato pa me je pokopala tudi taktična napaka, kar pa je dobro opozorilo in popotnica za svetovno prvenstvo," je po tekmi za STA povedal Marinić.

Zadovoljen je bil tudi s pripravami na Portugalskem. "Imel sem priložnost sparinga z dvema tekmovalcema težke kategorije, pa tudi z dvakratnim svetovnim prvakom in branilcem lanske zmage v kategoriji do 100 kg Portugalcem Jorgejem Fonseco. Včasih so ti tekmeci za nas težkaše še bolj neugodni. In moj tekmec je bil res dober, izvaja tudi nizke tehnike, zato je bil zame trening res dober," je še dejal Marinič.

V ženski kategoriji nad 78 kilogramov se je končne zmage veselila nadarjena Nicki Norčić. Ta je imela še največ dela v uvodnem slovenskem dvoboju z Urško Torkar in borbo dobila po podaljšku. V nadaljevanju je premagala še Ukrajinko Ruslano Bulavino, Italijanko Tiziano Marini in Heleno Vuković s Hrvaške. Manj uspešna je bila Torkarjeva, ki je osvojila četrto mesto.

Srebro je osvojil tudi Juš Mecilošek v kategoriji do 81 kg, ki ga je šele v finalu ustavil Švicar Lukas Wittwer. Pred tem je tekmovalec Bežigrada ugnal Jovana Niskanovića iz Srbije, Nemca Vladimirja Starka in v četrtfinalu še Romuna Elemerja Szocsa. Sledil je izredno napet polfinale z Ukrajincem Vladislavom Kolobovom, ki ga je slovenski tekmovalec dobil šele v podaljšku.

V kategoriji do 90 kg je bil peti Narsej Lacković, Jaro Vezjak je bil v kategoriji do 100 kg sedmi, to mesto pa je med dekleti do 78 kg osvojila tudi Asja Vanessa Herič.

Že v soboto je v kategoriji do 67 kg bron osvojila Ana Škrabl.