15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Lucija Hribar v Osijeku finalistka na gredi

Telovadka Lucija Hribar je bila drugi dan kvalifikacij svetovnega pokala v športni gimnastiki v Osijeku najbolj uspešna med Slovenci. Hribarjeva si je namreč na gredi s sedmim dosežkom (12,000) priborila nedeljski finale. Prvo oceno tega orodja je prejela domačinka Ana Derek (13,600).

V kvalifikacijah na gredi je danes nastopila tudi Tjaša Kysselef, ki si je že v četrtek s tretjo oceno pritelovadila finale preskoka.

V sobotnem finalu bo imela Slovenija kar dve železi v ognju za zmago, saj je imela Teja Belak med vsemi zanesljivo najboljšo oceno na preskoku.

Na gredi pa se je Kysselefovi pripetila napaka in je tekmo na tem orodju v konkurenci 34 telovadk z 10,800 točke končala na 23. mestu.

Hribarjeva je nastopila še v kvalifikacijah parterja, kjer je bila kot najboljša Slovenka na tem orodju 14. z oceno 11,900, Sara King (10,766) je bila 25.

Danes je nastop na krogih opravil tudi Luka Bojanc, vendar se mu sestava ni dobro posrečila, tako da je z 11,700 tekmo končal na 19. mestu. Prvo oceno ima svetovni prvak iz 2019 in evropski iz 2020, Turek Ibrahim Colak (15,00).

Slovenski tabor si je tako v Osijeku, na generalki za domači svetovni pokal v Kopru prihodnji teden, priboril tri finalne nastope. Tejo Belak in Tjašo Kysselef v soboto čaka finale preskoka, Lucijo Hribar pa v nedeljo še finale gredi.