Oblačno Humidity: 92%

Luka Potočar pridobil še eno mesto

Po koncu tekmovanj v težavnostnem in balvanskem plezanju na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Münchnu so znani udeleženci tekmovanja v olimpijski kombinaciji balvani-težavnost. Med najboljšimi so tudi trije Slovenci Janja Garnbret s popolnim izkupičkom, Luka Potočar kot drugi v seštevku moških in Mia Krampl kot sedma v ženski razvrstitvi.

Prvenstvo stare celine v športnem plezanju, ki poteka v bavarski prestolnici, bo v tem tednu postreglo s tekmovalno premiero v novi olimpijski disciplini športnega plezanje, ki bo na sporedu poletnih olimpijskih iger v Parizu leta 2024.

V tej disciplini se bo za naslov evropske prvakinje in evropskega prvaka merilo po osem tekmovalcev iz ženske oziroma moške konkurence. Ti so se na sklepni del prvenstva v športnem plezanju uvrstili na podlagi dosežkov na evropskem prvenstvu in posebnega točkovanja v posamičnih disciplinah balvanih in težavnosti.

Janja Garnbret je z dvema zmagama kot edina osvojila rekordnih 2000 točk, s čimer je postavila nov mejnik, vsaka zmaga ji je prinesla po 1000 točk.

Mia Krampl se je z 21. mestom v balvanih in četrtim mestom v težavnosti z izkupičkom 747 točk s sedmim mestom uvrstila med osmerico finalistk za kombinacijo. Vita Lukan, deseta v balvanih in 12. v težavnosti, je osmerico zgrešila za 90 točk.

Pri moških je največ, 1690 točk, zbral Čeh Adam Ondra, zmagovalec težavnosti in tretji v balvanih. Luka Potočar, ki je v težavnosti osvojil drugo mesto, v balvanih pa je bil 14., je v skladu s popravljenim točkovanjem zbral 1045 točk, s čimer se je Potočar zavihtel na drugo mesto v razvrstitvi balvani-težavnosti EP v Münchnu.

Olimpijski prvak iz Španije Alberto Gines Lopez, ki je imel pred popravkom več točk od Slovenca, je po popravljeni verziji lestvici pristal na tretjem mestu, s štirimi točkami zaostanka za 20-letnim Jeseničanom.

Na lanskih OI v Tokiu je Janja Garnbret olimpijska prvakinja postala v kombinaciji treh disciplin hitrosti, težavnosti in balvanov. Na OI v Parizu bodo v športnem plezanju podelili dva kompleta olimpijskih odličij v hitrosti kot samostojni disciplini in novi kombinirani disciplini balvani-težavnosti.

Ženski finale v kombinaciji bo na sporedu v sredo, moški v četrtek.