Oblačno Humidity: 92%

Luka Potočar v prvem finalu olimpijske kombinacije športnega plezanja

V Münchnu bodo po ženskem izpeljali še moški finale nove olimpijske discipline športnega plezanja, kombinacije balvani-težavnost. Edini slovenski predstavnik v današnjem sklepnem dejanju evropskega prvenstva v športnem plezanju v bavarski prestolnici bo Luka Potočar, ki se je na tekmo uvrstil kot drugi v razvrstitvi po balvanih in težavnosti.

Potočar je v svoji paradni disciplini težavnosti na prizorišču Königsplatz osvojil srebro. Medtem ko se je v balvanih, v katerem je letos znova začel tekmovati, prebil v svoj prvi polfinale na velikih tekmah in vpisal 14. mesto.

V kvalifikacijah, v katerih je bil 19. in je za las ujel polfinalno dvajseterico, je do vrha osvojil dva balvana, v polfinalu je ostal brez osvojenega vrha, zadržal je dve coni.

Veliko bolje kot v balvanih mu je šlo v težavnosti. V finalu težavnosti je splezal do giba 37+, dosežek, ki so ga priznali tudi češkemu asu Adamu Ondri, ki je naslov evropskega prvaka osvojil na podlagi boljšega izkupička v predhodnih krogih.

Potočar se je v posebnem seštevku kombinacije evropskega prvenstva po balvanih in težavnosti prebil na drugo mesto, tik za Ondro, ki je bil v balvanskem plezanju tretji.

V kombinaciji se bodo tekmovalci danes rangirali po povsem novem točkovanju, najprej se bodo merili v balvanih in nato v težavnosti. Potegovali se bodo za skupni izkupiček 200 točk, 100 točk bo na voljo v balvanih in 100 točk v težavnosti. Slavil bo tisti, ki bo zbral največ točk.

Plezalsko dogajanje na Kraljevem trgu se bo začelo ob 15. uri.