Oblačno Humidity: 59%

Po Dohi telovadci tudi iz Bakuja brez finala

Slovenska gimnastična vrsta je še na drugi postojanki svetovnega pokala zaporedoma ostala brez finalnega nastopa. Po velikem uspehu Lucije Hribar na uvodu v sezono v Cottbusu, ko je bila na dvovišinski bradlji četrta, so Slovenci v Dohi in Bakuju ostali praznih rok. Že v četrtek je Hribar po padcu na bradlji končala kot 14., tudi danes ni finala.

V četrtkovih kvalifikacijah Bakuja so od Slovencev nastopili Lucija Hribar, Anže Hribar in Kevin George Buckley, danes je na dveh orodjih nastopila še Zala Trtnik.

Najbližje je bila boju za kolajno Hribar, ki pa je z 11,766 točke na dvovišinski bradlji po padcu z orodja zasedla 14. mesto. Trtnik je bila v današnjih kvalifikacijah parterja z 12,100 prav tako 14., Hribar pa z isto oceno na tem orodju 15.

Na gredi pa je Hribar z 11,500 točke končala kot 24., Trtnik pa z 10,933 na 35. mestu.

Moška ekipa je v Azerbajdžanu precej oslabljena. Kot je sporočil selektor Sebastijan Piletič, je Luka Bojanc ostal doma, saj so po dveh slabših nastopih na krogih v domačem taboru ocenili, da še ni dovolj dobro pripravljen za nastope na najvišji ravni.

V Ljubljani je ostal tudi Nikolaj Božič. Že nekaj časa se bori z bolečinami v kolenu. Izkazalo se je, da ima natrgan meniskus, več o njegovem nadaljevanju sezone, katere vrhunec sta spomladansko evropsko ter jesensko svetovno prvenstvo, pa bo znano po ponedeljkovem pregledu pri ortopedu.

Tako sta v Baku odpotovala le Hribar in Buckley. Slednji sicer zastopa slovenske barve, vendar vadi v Švici. Ne eden ne drugi v Azerbajdžanu nista bila blizu točk svetovnega pokala, ki jih telovadci prejmejo do 12. mesta.

Hribar je v četrtek nastopil v kvalifikacijah parterja in z 12,066 zasedel 34. mesto, Buckley pa je bil z oceno 11,200 na krogih 38., na bradlji pa z 10,133 šele 41.

Na drogu je Hribar z 12,300 končal na 29., Buckley pa z 11,466 na 36. mestu. Slednji je nastopil še na konju z ročaji, na katerem je s 13,233 točke zasedel 17. mesto.

Četrta postaja svetovnega pokala bo aprila v Kairu.