Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
20°C

Triglav do evropske zmage proti Kastrupu

Vaterpolisti kranjskega Triglava so v prvem krogu pokala Challenge v skupini D v domačem bazenu premagali danski Kastrup s 13:9 (3:1, 3:4, 3:3, 4:1). Kar pet golov je dosegel Aljaž Troppan.

V napetem obračunu so si slovenski prvaki zmago priigrali šele v zadnjem delu. Nichlas Slott Hassel je v zadnji četrtini namreč izenačil na 9:9, šele nato pa so varovanci Krištofa Štromajerja tekmo obrnili sebi v prid. Do konca so zadeli Jan Justin, Troppan, Matija Čanč in Jaša Lah.

V uvodu je kazalo na gladko zmago Kranjčanov. V uvodni četrtini je dvakrat zadel Troppan, enkrat Lah, lepo priložnost pa je imel tudi Benjamin Popović, a zapravil petmetrovko. Čanč in Justin sta v drugi četrtini poskrbela za 4:1 in 5:2. Aleksander Cerar je nato povišal na +4.

Veselje domačih pa je bil kratkotrajno, saj so se gostje do menjave strani približali na gol zaostanka. Troppan in Nikola Raljić sta vnovič poskrbela za tri gole prednosti (8:5), a so Gorenjci vnovič imeli močna nihanja v igri in v zadnjem delu so gostje prišli celo do izenačenja. Neustavljiva sta bila predvsem Norbert Koska s petimi in Hassel s štirimi goli. Delno so bili za napeto končnico Kranjčani krivi sami, saj so od štirih petmetrovk izkoristili le eno.

Danes ob 20.15 bo Triglav igral z nemškim Ludwigsburgom 08, ki je na prvi tekmi tesno z 10:11 izgubil z grškim Apollon Smyrnisom.