Oblačno Humidity: 72%
19°C

Kranjski vaterpolisti tesno izgubili z Ludwigsburgom

Vaterpolisti AVK Triglava so na turnirju prvega kroga pokala challenger v domačem bazenu na drugi tekmi izgubili z nemško ekipo Ludwigsburg 11:13 (3:2, 0:5, 4:1, 4:5).

Na prvi tekmi drugega dne je grški Apollon kar s 37:4 (8:1, 11:1, 9:2, 9:0) premagal danski KVIK Kastrup. Kranjčani se bodo danes ob 11.45 pomerili prav z Grki, v naslednji krog pa jih vodi le zmaga z več kot dvema goloma razlike. Ob 10. uri bosta igrali ekipi Ludwigsburga in KVIK Kastrupa.

Nemški vaterpolisti so na prvi tekmi turnirja po hudem boju izgubili proti Appolonu za gol in nakazali, da so v dvoboju s Kranjčani favoriti. Tekma pa je odločala tudi o tem, kdo bo napredoval v drugi krog, saj ne gre verjeti, da bodo Grki komu prepustili zmago.

Za Triglav je bila tokrat usodna predvsem druga četrtina, ki jo je Ludwigsburg dobil s 5:0.

Varovanci Krištofa Štromajerja so hrabro vstopili v dvoboj proti izkušeni nemški ekipi in v tretji minuti, uspešen je bil Juš Vončina, izkoristili prednost igralca več. Z golom Aljaža Troppana iz petih metrov so dve minuti pred koncem uvodne četrtine prišli do dveh golov prednosti (3:1), toda pred odhodom na prvi odmor je prednost igralca več za goste izkoristil tudi Mikail Metodijev.

V drugi četrtini so bili Kranjčani neučinkoviti v napadu, medtem ko so gostje dvakrat izkoristili prednost igralca več in temu dodali še tri gole. Domači pa niso predali. Tik pred koncem tretje četrtine je prednost igralca več izkoristil Aleksander Cerar, in ko je isti igralec, sicer član Calcit Water Pola, v prvi minuti zadnje dosegel še svoj drugi gol na tekmi, je sledilo novo izenačenje (8:8).

A sledil je nov padec v domači igri in Nemci spet pobegnili za štiri gole (12:8). Do konca tekme so Kranjčani le ublažili svoj poraz, zadnji gol pa je dobesedno v zadnji sekundi dosegel Aleksander Paunović.