13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Triglav izgubil uvodno tekmo kvalifikacij pokala Len

Vaterpolisti AVK Triglava so v Kranju v svoji prvi tekmi skupine C v prvem krogu kvalifikacij pokala Len izgubili proti ekipi Valis Valjevo s 6:8 (1:2, 2:2, 1:3, 2:1).

Triglav je tekmo odprl obetavno in zelo dobro igral v obrambi. V vratih je bil razpoložen Jure Beton, ki pa je prvič klonil v peti minuti. Gostje so kmalu podvojili prednost, a se Kranjčani niso zaustavili. V napadu so imeli tudi nekaj smole, saj so dvakrat zadeli okvir vrat. Pred koncem prve četrtine pa so le znižali.

V začetku druge četrtine so imeli Kranjčani lepo priložnost za izenačenje, toda strel s petih metrov Eneja Potočnika je gostujoči vratar ubranil, že v naslednjem napadu pa je Srđan Baucalo dosegel nov gol za Valis. Z igralcem več je Triglav znižal izid, a so gostje pred polčasom spet zadeli. Sedemnajst sekund pred odmorom je Kranjčane v igri ohranil Marko Gostić.

V tretji četrtini pa so Valjevčani svojo prednost povečali že na štiri gole s tremi zaporednimi zadetki (7:3). Zadnjo četrtino so vaterpolisti Triglava dobili, a časa za preobrat je bilo premalo.

Najuspešnejši pri Triglavu je bil Jan Justin z dvema zadetkoma, pri Valisu pa je tri prispeval Vuk Anđelić.

V prvi tekmi turnirja je sicer Honved iz Budimpešte premagal špansko Terrasso z 11:7, med seboj pa se merita še ekipi Telimar iz Palerma in francoski Strasbourg.

V petek Kranjčane čakata dve tekmi. Ob 11.40 bodo igrali s Terrasso, v večernem terminu ob 18.40 pa s Strasbourgom.