15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Urška Kuharič osma na tekmi za svetovni pokal

Slovenska strelka Urška Kuharič je na tekmi svetovnega pokala v Bakuju osvojila osmo mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov. V današnjem finalu osmih najboljših strelk iz kvalifikacijskega dela je 27-letna strelka iz Ormoža zadela 292,7 krogov.

Kuharičeva je v svojem drugem finalnem nastopu po lanski preizkušnji v indijskem New Delhiju, kjer je zasedla šesto mesto (prvo zmago za svetovni pokal je tedaj dosegla Živa Dvoršak; opomba STA), danes v klečečem položaju zadela 97,0, v ležečem 100,3, v stoječem pa 95,4 kroga.

Dvoboj za zlato kolajno sta si v nadaljnjih finalnih bojih na izpadanje izborili Danka Rikke Maeng Ibsen (411,4) in Indijka Anjum Moudgil (406,5), v njem pa je bila bolj natančna strelka iz Evrope, ki je po točkah slavila s 16:12.

Na četrtkovi kvalifikacijski tekmi sta poleg Kuharičeve, ki je zadela 586 krogov, nastopili še dve slovenski strelki. Ljubljančanka Dvoršakova je kraljevsko strelsko disciplino končala na 17., Grosupeljčanka Klavdija Jerovšek pa na 26. mestu. Prva je zadela 584 krogov (197 kleče, 196 leže in 191 stoje), druga pa 581 krogov (189 kleče, 199 leže in 193 stoje).

Vse tri naše tekmovalke bodo v današnjih popoldanskih urah znova stopile na veliko sceno. Pred njimi je ekipna tekma v najbolj raznovrstni strelski disciplini. Na letošnji uvodni tekmi svetovnega pokala v Kairu so Dvoršakova, Kuharičeva in Jerovškova osvojile zlato kolajno.

To bo tudi zadnja slovenska tekma za svetovni pokal v Azerbajdžanu.