Oblačno Humidity: 84%

Ema Volavšek ob vrnitvi 11., Vrhovnik 30., Brecl 34.

Slovenska nordijska kombinatorka Ema Volavšek je ob vrnitvi po poškodbi kolena na Holmenkollnu zasedla 11. mesto na tekmi svetovnega pokala. V svetovnem pokalu je nastopila prvič po dobrih 13 mesecih. V moški konkurenci je bil Vid Vrhovnik 30., Gašper Brecl pa 34., je sporočila Smučarska zveza Slovenije.

Tekma kombinatork se je začela že v četrtek, ko je bila na vrsti skakalna serija. Volavšek je imela na srednji napravi v Oslu 14. dosežek, na današnji pet kilometrov dolgi preizkušnji pa je s 15. časom napredovala na končno 11. mesto z 2:49 minute zaostanka za najboljšo, Norvežanko Ido Marie Hagen.

Slednja je do zmage prišla v dvoboju z rojakinjo Mari Leinan Lund, ki je zaostala 2,6 sekunde, tretja je bila še ena domačinka, Gyda Westvold Hansen, s 37,9 sekunde zaostanka. Silva Verbič je po 23. mestu po skokih končala na 26. mestu.

Kombinatorci so tekmovali na veliki skakalnici. Po skokih je bil znova daleč pred vsemi domačin in zmagovalec svetovnega pokala za sezono 2023/24 Jarl Magnus Riiber. Ta je imel pred tekaškim delom kar 1:18 minute naskoka pred Avstrijcem Johannesom Lamparterjem. Vrhovnik je imel 30. izid skakalnega dela, Brecl je bil 36., Matic Garbajs pa 44.

Riiber je na 10 km dolgi preizkušnji ohranil 1:10 minute prednosti pred Lamparterjem, njegov rojak Stefan Rettenegger je dobil ciljni sprint za tretje mesto z minuto in pol zaostanka.

Vrhovnik je zadržal 30. mesto s končnim zaostankom 3:35 minute, Brecl je bil 34. z zaostankom 3:54 minute, Garbajs pa je na 44. mestu ostal brez točk s končnim zaostankom 4:46 minute.

Kombinatorce v nedeljo čaka še ena tekma na Holmenkollnu, kombinatorke pa se bodo še zadnjič v sezoni pomerile prihodnji teden v Trondheimu.