Oblačno Humidity: 84%

Marguč in Košir skozi kvalifikacijsko sito v Winterbergu

Deskar Rok Marguč in Žan Košir sta se od Slovencev uvrstila v izločilne boje paralelnega slaloma za svetovni pokal v nemškem Winterbergu. Izpadla sta Tim Mastnak z 22. mestom v moški in Gloria Kotnik s 17. izidom v ženski konkurenci. Osmina finala se bo začela ob 16. uri.

Za Marguča (+0,99) bodo to prvi izločilni boji v paralelnem slalomu po lanskem Berchtesgadnu, kjer je na koncu zasedel tretje mesto. Kvalifikacije je tokrat končal na 13. mestu. Za preboj v četrtfinale se bo pomeril z Avstrijcem Fabianom Obmannom.

Dve mesti za Margučem je končal Košir z zaostankom 1,09 sekunde. Za Tržičana bo to četrti nastop v izločilnih bojih na slalomih to sezono. V osmini finala ga čaka zahtevna naloga, saj se bo pomeril z drugim najhitrejšim iz kvalifikacij, Američanom Codyjem Wintersom.

Tim Mastnak je za nastopom med 16 najboljšimi zaostal 28 stotink sekunde. Z 1,38 sekunde zaostanka je zasedel 22. mesto.

Najhitrejši je bil Južni Korejec Lee Sangho, ki je bil 37 stotink hitrejši Wintersa, tretji, Italijan Maurizio Bormolini, je zaostal še stotinko več.

Pri ženskah je bila prepričljivo najhitrejša Čehinja Ester Ledecka, ki je imela kar 2,98 sekunde naskoka pred prvo zasledovalko Tsubaki Miki z Japonske. Gloria Kotnik je bila že po prvem delu kvalifikacij 17., tudi v drugo pa po eliminacijski vožnji svojega položaja ni izboljšala.

Štiriintridesetletna Velenjčanka je za Ledecko zaostala 5,67 sekunde. Izločilne boje je zgrešila za 21 stotink sekunde.